+905050218141
neysadasi@gmail.com

Ney Siparişi

Ney Siparişi

Ney Fotoğrafları İletişim Formunun Altındadır

Yeni Başlayacağım Nasıl Bir Ney Almalıyım?

Başlangıç için kız ney almalısınız. Neden kız ney? Öncelikle ilk defa bunu duyanlar için bir şeye netlik kazandıralım. “Kız ney” kızlar için veya bayanlara yönelik bir ney demek değildir.Kız ney 4 ses de denilen akordun adıdır. Eğer bayanlara yönelik bir isimlendirme olsaydı “zenne” tabiri kullanılırdı.

Neylerin sesi büyüdükçe daha tok ve kulağa hoş gelen bir tınıya sahip olur. Bununla beraber olarak üflenmesi zorlaşır. küçüldükçe de daha kolay tutulur ve üflenir lakin sesleri tizleşir ve bizim tabirimizle “düdükleşir”. Bu nedenle en ortalama boya sahip olan ney kız ney başlangıç için tavsiye edilir. Kurslarda da bu ney kullanılır.

Ney Fiyatlarını Ne Belirliyor?

Ben hepsine aynı emeği veriyorum. Hepsi aynı kalitede . Fiyatı kamışın kalınlığı belirliyor. Mesela 500 tl lik neyin kalınlığı 25-27 mm civarında iken 200 tl lik neyin kalınlığı yaklaşık olarak 21-22 mm kalınlığında. Kamış kalınlığı arttıkça daha tok ve daha iyi bir sese sahip olurken kalın kamışlar hem zor bulunur hem de maliyeti açan usta için fazla olur.

Hangi ney?

Eğer ki “Ben başarıp başaramayacağımı bilmiyorum. Ben bir ney alayım eğer başarırsam ileride daha iyi bir ney alırım” diyorsanız 200tl lik olan neyi tavsiye ederim

Eğer  ki “ben başarıp başaramayacağımı bilmiyorum ama bir daha da ney almak istemiyorum. Bu neyle devam ederim.” diyorsanız o halde 275 tl lik bir ney öneririm.

Eğer ki “ben bu işi kafaya koydum kesin niyetliyim sesleri güzel ve kolay çıksın.” diyorsanız o halde 350 tl lik olan neyi öneririm.

Eğer ki sesleri tonu daha tok ve daha üst düzey bir ney almak istiyorsanız 500 tl lik bir ney öneririm.

Telefon: 0505 021 81 41

D sınıfı kalite ney 200 tl

C sınıfı kalite ney 275 tl

B sınıfı kalite ney 350 tl

A sınıfı kalite ney 500 tl

manda boynuzu başpare 200 tl dir

Tornada el yapımı delrin başpare 25 tl (neyin yanında ücretsiz)

İletişim: neysadasi@gmail.com

(Neyin Sağ veya Sol Açkı olmasını lütfen belirtiniz. Bu neyin arka perdesinin sağ tarafa veya sol tarafa yakın olmasını belirleyen şeydir. Eğer ilk defa üfleyecekseniz arka perdesini açmadan veriyorum)

 

185 cevap

 1. mustafa dedi ki:

  meraba hocam. Ben ney öğrenmek istiyorum. yeni başlayan biri olarak nasıl bi ney önerirsiniz. şimdiden teşekkürler..

 2. Ney Sadâsı dedi ki:

  tabiki orta düzey bir kız ney öneririm.Bütçenize göre ne kadar iyi bir ney alırsanız o kadar ses çıkarma kısmını çabuk atlatırsınız.

 3. hatice dedi ki:

   orta düzey ve profesyonel kız  ney fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 4. hatice dedi ki:

  orta düzey ve profesyonel kız ney fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 5. Ney Sadâsı dedi ki:

  orta düzey 150 profesyonel 300
  neysadasi@gmail.com adresinden mail atarak daha ayrıntılı bütçenize göre bir ney için konuşabiliriz.

 6. mehmet dedi ki:

  ney çalmayı bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. ney çalmaya yeni başlayan biri için profesyonel mansur ney uygun mudur hocam?

 7. Ney Sadâsı dedi ki:

  Kız ney daha uygun olur.Mansur Neyin tutuşu biraz zordur

 8. ayşe dedi ki:

   merhaba ben de ney öğrenmek istiyorum.Ama boyum 1.46 falan normal neylere parmaklarım yetişmiyr boya göre ney siparişi yapılıyor mu?

 9. Ney Sadâsı dedi ki:

  Sizin için sipürde akordunda ney uygun olabilir rahatlıkla tutabilirsiniz.

 10. serkan kılcan dedi ki:

  Hocam yaklaşık 1 senedir kursa gidiyorum. Elimdeki ney orta düzey bir ney. Profesyonel bir ney almak istiyorum. Taksit imkanı var mı yada adresinizi verseniz ben istanbula geldiğimde alsam. (Aşiran perdesi kapalı)

 11. Ney Sadâsı dedi ki:

  tabiki üsküdar selamsız dolmuş durağı karşısı merkez emlak tabelalı bina kat 3 no 6

 12. serkan kılcan dedi ki:

  elinizdeki profesyonel kız neylerin foto larını gönderirmisin fiyatlarıyla birlikte

 13. burak dedi ki:

  hocam yaptığınız neyin nemli kalması için yağlayıp da mı bekletiyorsunuz yoksa suyla mı bekletiyorsunuz çok önemli ***

 14. Ney Sadâsı dedi ki:

  Neyin nemli kalması için en iyi yöntem üflemektir.Neyinizi yeni almadıysanız devamlı yağlamayın.Ayda bir yağlamak yeterli olur.Bana soruyorsan ben senede bir belki yağlarım belki hiç yağlamam

 15. haydar birol dedi ki:

  yurtdisinada ney satiyormusunuz?
  almanyaya ney gönderme gibi bir durum varmi?

 16. Ney Sadâsı dedi ki:

  Evet gönderebilirim
  neysadasi@gmail.com adresinden mail yoluyla daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz

 17. ayşe dedi ki:

   merhaba hocam ben bazı ney taksimlerini indirmek istedim fakat doğru düzgün indirilcek sitelere rastlamadım.Sitede böyle bir imkan sağlanırsa gerçekten güzel olur üyeler için.

 18. faruk dedi ki:

  *hocam öncelikle kolay gelsin.yaklaşık 6-7 aydır amatör olarak neyle uğraşmaktayım yalnız elimde bulunan neyden memnun değilim profesyonel bir kız ney almak istiyorum fiyatı ve ödeme koşullarını açıklarsanız sevinirim

 19. Ney Sadâsı dedi ki:

  Teşekkür ederim profesyonel ney fiyatı 300 tl eğer boynuz başpare istersen 400 tl
  Ödemede taksit şeklinde aylara bölebiliriz

 20. faruk dedi ki:

  *tamam hocam istanbula uğrayacağım inşallah 1 hafta içerisinde fırsat bulabilirsem yanınıza uğrar ayrıntıları konuşuruz tekrar kolay gelsin …

 21. neyzen64 dedi ki:

  *Hocam hayırlı ramazanlar,profesyonel ney fiyatlarınızı taksit yaparken kredi kartı mı istiyorsunuz? yoksa posta çeki gibi veya başkabir ödeme şekliniz varmı? Teşekkür ederim.Burdurlu neyzenler adına

 22. Ney Sadâsı dedi ki:

  banka hesabına ödeme yapılmak suretiyle taksit yapıyorum.

 23. yunus emre dedi ki:

  *Profesyonel ney ile orta düzey ney arasında ne gibi fark bulunuyor?

 24. Ney Sadâsı dedi ki:

  Profesyonel neyler daha çaplı ve sesler daha rahat ve daha kıvraktır.

 25. ibrahim dedi ki:

  hocam benim bir süpürde bir kız (çaplı) birde normal orta düzey kız neyim var diğerleri küflenmiyor ama çaplı olanının ilk kamışı küfleniyor nerdeyse her gün dişimi fırçalayıp üflüyorum fakat durum aynı ne yapmam lazım. neyi yağlıyorum.*

 26. Ney Sadâsı dedi ki:

  Diş fırçalamanın bir etkisi yoktur. Şimdi küften kastınız kararma ise o gayet normaldir. Fakat kötü bir biçimde kokuyorsa bu kılıfında muhafaza ettiğiniz için veya rutubetli bir ortamda kaldığı içindir. Size önerim neyinizi bol suyla yıkayın sonra ise güneş gören yerde kurutun. Bunu geçene kadar tekrarlayın. Çünkü küf kokusu biraz zor geçer. Bir daha olmasını istemiyorsanız. Neyi kılıfından veya çantasından çıkarın öyle muhafaza edin.

 27. tugba dedi ki:

  ** merhaba ben ney eğitimine yeni başladım. bir ay önce kadıköyde bir yerden 80 tl ye amatör düzey kız ney aldım. ismekteki ders veren hoca bu kız neyin iyi olmadığını sahte olduğunu söyledi. başparesi plastik olan değil de boynuzdan yapılanları çok daha iyi olduğunu ve onlardan almamızı söyledi. sizin neyleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. benim aldığım kız ney sizin fotoğraflardaki orta düzey kız neyin görüntüsüne benziyor. kalitesi iyi değilmiş. hocanın tavsiye ettiği kız ney de sizin koyduğunuz profösyenel kız neye benziyor. başparesi boynuz olanını tercih etmemizde fayda olacağını söyledi. nasıl alacağımı tam bilmyorum. yardımcı olur musunuz?

 28. Ney Sadâsı dedi ki:

  Merhaba şöyle söyleyeyim 80 liralık neye 100-150 liralık boynuz başpare takarak hem paranıza hem de boynuza yazık etmiş olursunuz. Bahsettiğiniz ney muhtemelen sahte değildir ama kötü bir neydir. Neylerde genelde iki tip başpare bulunur birincisi delrin denilen sert malzemeden otomatik CNC makineleriyle işlenilerek yapılır.(ben tornada her neye uygun çekiyorum daha iyi oluyor). Bunların içinde oval bir ses haznesi bulunur. İkincisi ise kalıpla hazırlanmış ucuz plastikten yapılır. Bunlarda ise ses haznesi bulunmaz boru gibi dümdüzdür. Sizin boynuz başpareden çok iyi bir neye ihtiyacınız var. Ama sesler rahat çıkıyorsa şimdilik idare edebilirsiniz. Benim neylerim hakkında bilgi almak istemişsiniz. Benim neylerim ses ve akord olarak daha iyidir. Başparelerini kendim torna da yaparım ve fazla yapmam genelde sipariş üzerine özel yapmayı tercih ederim.

 29. tugba dedi ki:

  *Anladım teşekkür ederim.. o aldığım neyi bugün iade ettim, kursa gelenlerin çoğu yeni öğrenecek olmasına rağmen kaliteli olması için neyleri profesyonel almayı tercih ediyorlar. sizin profesyonellerdeki son fiyatınız ne? bir de isminizi nedir, üsküdar da başka özel sipariş üzerine ney yapan var mı? ney siparişi aldığınız da kaç gün içerisinde teslim ediyorsunuz? bunları da öğrenebilirsem memnun olurum

 30. Ney Sadâsı dedi ki:

  Benim profesyonel neylerim 250-500 tl arasındadır. Adım Samet Baştuğ. Adres üsküdar selamsız dolmuş durağı karşısı merkez emlak tabelalı bina kat 3 no 6.

 31. Ney Sadâsı dedi ki:

  Telefon: 0505 021 81 41

 32. oğuzhan dedi ki:

  TELİZİ AL

  ABİLİRMİYİM

 33. tugba dedi ki:

  *verdiğiniz bilgiler yeterli benim için teşekkür ederim. haftasonu cumartesi günü neylerinizi görmek için gelsem atölyeniz açık olur mu, hafta içi gelmem mümkün değil çünkü

 34. oğuzhan dedi ki:

  e posta bekliyorum

 35. Ney Sadâsı dedi ki:

  Kusura bakmayın yorumunuzu yeni gördüm. Cumartesi geleceğiniz vakit önemli. Gelmeden önce ararsanız iyi olur. iyi günler

 36. hamit dedi ki:

  Hocam taksit imkanınız varmı.

 37. Tuğrul dedi ki:

  *Merhaba hocam. 7 senedir gitar çalıyorum. Arkadaşımdan, plastik ney ödünç aldım, aynı gün ses çıkardım ve şu an bir kaç makam (saba,hicaz) çözdüm. mansur neyin sesi çok hoşuma gidiyor. batı armonisine ile alakam oldu bugüne kadar, türk musikisi armonisine dair bir bilgim yok ama Ney enstrümanında çalınacak şey batı sound u değil biliyorum. Batı armonisi altyapılı birisi olarak, Notasyon sürecini hızlı kavramak adına mansur ney önerir misiniz? Bir de orta düzey mansur ney fiyatlarını mail hesabıma cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar..

 38. Ney Sadâsı dedi ki:

  Mansur ney piyano akorduyla aynıdır. Rahatlıkla uygun müzik yapabilirsiniz. Mailinize dönüş yapıyorum şimdi.

 39. Neyzen7135 dedi ki:

  hocam kız ney si 30 tl ye olur mu internette gördüm normal fiyatları ne kadar ( profesyonel )

 40. Ney Sadâsı dedi ki:

  o fiyata bırak profesyoneli plastik ney bile alamazsın. Ayrıca kamışı ancak 30 lira eder.

 41. NEY-LEYİM1 dedi ki:

  hocam kolay gelsin ney taşıma çantaları fiyatları ne kadar 2li ve 5 li çantaların fiyatlarını öğrenebilirmiyim.tşkrler

 42. ahmetarik dedi ki:

  Orta düzey Mansur ney fiyatı ne kadar ve istesem ne kadar zamanda elıme geçer?

 43. Ney Sadâsı dedi ki:

  Malesef elimde mansur ney kalmadı. Daha doğrusu mansur ney olacak kamış kalmadı. Olsaydı güzel bir orta düzey ney 200 tl civarı olurdu.

 44. Onur dedi ki:

  Merhaba Kardeşim Ben Süpürde Almak İstiyorum Bana Orta Düzey Neylerin Fiyatını Söyleyebilrmisiniz.

 45. selin dedi ki:

  samet bey merhaba kursa gitmeden ney öğrenilebilir mi?

 46. Ney Sadâsı dedi ki:

  Öğrenilir fakat kursa gitmek size zaman kazandırır.

 47. Kübra dedi ki:

  S.a hocam neyin sag veya sol acki olmasini belirtiniz yazmissiniz ben orasini anlamadim hocam..?

 48. Ney Sadâsı dedi ki:

  Arka perdesinin sağ tarafa veya sol tarafa yakın olması gerektiğidir. Eğer ses çıkaramıyorsanız arka perdesini açmadan veriyorum

 49. Kübra dedi ki:

  Mhh simdi caldigimin arka perdesi sol da kaliyor bana ayirdiginiz nasil hocam? Sagdan caliyorum sola degistirmem zor olur

 50. Ney Sadâsı dedi ki:

  şuan arkası kapalı sonra açacağım

 51. Kübra dedi ki:

  Arkasının aćık olması daha mı iyi?

 52. Ney Sadâsı dedi ki:

  Yani ses çıkarmasını geçmiş birisinin arkasını açmak lazım

 53. Kübra dedi ki:

  Ha tamam ozaman sol tarafini acarsaniz sevinirim..

 54. efe dedi ki:

  merhaba hocam. yaklaşık 1 yıldır kendi çabamla ney üflüyorum ve çıkaramadığım şarkı ya da ses yok gibi.. profesyonel ve manda boynuzu başparesi olan bir ney istiyorum.nakit param yok. istanbul fatihte ikamet ediyorum. kurs almak ve bazı şeylerde sormak istiyorum. 100 veya 200 peşin versem nasıl taksit yapabiliyorsunuz ve kurs verme olasılığınız nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

 55. Ney Sadâsı dedi ki:

  Atölyeme beklerim. Mailine adres bırakıyorum

 56. efe dedi ki:

  SAĞOLUN HOCAM. HAFTA SONU MUTLAKA GELMEYE ÇALIŞICAM. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 57. Kağan dedi ki:

  Hocam selam,

  Arka perdesinin ya da diğer perdeleri açılması ve başparenin açılması için önceden mi söylemek gerekiyor yoksa atölyenizde hemen yapıyorsunuz? Birde kurs başvuru sayfasında hata geliyor. Mail tanımsız diye…

 58. Ney Sadâsı dedi ki:

  Sadece arka perdesini hemen açıyorum diğerleri zaten hazır oluyor o aşamada. Mail hususunda kontrol ettim bir problem yok bana ulaşıyor. Şuan yorumunuzdaki mail de hatalı sanırım “hotmil.de” diye bitiyor. Doğrumudur?

 59. Kağan dedi ki:

  Hmm, mümkün olabilir ama benim mail otomatik geldiği için dikkat etmedim.
  Konuştuğumuz gibi,inşaallah yarın 15:00 dan sonra yanınızdayım.

  İyi geceler.

 60. mehmet dedi ki:

  hocam süpürden neyleriniz fiyatı nı öğrenebilirmiyim makul bir fiyat söylerseniz alabilirim tabi kefil oluyorsanız… ayrıca kamışınız nerenin kamışı??

 61. Ney Sadâsı dedi ki:

  sipürde hazır neyim yok. Yapmam lazım. Ney fiyatı için bütçenizi öğrenmem gerekir ki ona göre bir kamış açayım bir de kamışlar adana kamışıdır. Kefil sözünü hiç duymamış kabul ediyorum. Fiyat meselesini mail yoluyla veya özelden konuşursak daha iyi olur.

 62. ANIL UTKU dedi ki:

  iyi akşamlar hocam, kargo ile gönderme imkanımız var mı acaba ?

 63. Ney Sadâsı dedi ki:

  evet var sipariş bölümünden irtibata geçebilirsin

 64. semih dedi ki:

  hocam ben 5 aydır üflüyorum ama orta seviye neyler de biraz pahalı geliyor 🙁

 65. seda dedi ki:

  hocam ben ney almak istiyorum,şuana kadar hiç ney üflemedim, nasıl ney önerirsiniz bana?fiyatı nasıl olur ve taksit yapar mısınız,istanbul dışındayım.

 66. Ney Sadâsı dedi ki:

  Siparişi iletişim formunu kullanarak veya doğrudan neysadasi@gmail.com adresine yollayabilirsin

 67. Gantep dedi ki:

  Merhaba,
  Ney üflemeyi çok istiyordum ve 1,5 yıl kadar önce kız ney aldım. Bulunduğum yerde kurs yoktu ve ben kendi kendime sesleri çıkarmaya başladım. Daha sonra sesleri yanlış çıkarıp öğrenme korkusuyla bıraktım. Yazın taşındım ve yarıyıl tatilinde bir ney kursuna yazıldım Hocamız benim neyimi beğenmedi. Oldukça amatör buldu. Gerçekten de onun üflediği neyin sesiyle benim neyin sesi arasında çok fark vardı. Biraz daha kursa devam edip hocamızın önerisi ile yeni bir ney almak istiyordum. Ancak kursumuz öğrenci azlığından kapandı. Gelecek ay başka bir yerde kurs açılacakmış başka br hoca olacak yani. Benim kız ney de ses kutusunda çatlak var ve ses gerçekten çok zor çıkıyor. Benim yenden ney almam lazım. Taksit imkanınızın olması güzel. Ancak aldığımız neyin sesini hocamız beğenmezse değişim ya da iade şansımız var mı?

 68. Ney Sadâsı dedi ki:

  OLur problem olmaz

 69. Ertuğrul dedi ki:

  S.a ben profesyonel düzey bir kız ney ve boynuz başpare almak istiyorum bu ne kadara gelir? birde kargo olarak yolluyormusunuz?

 70. Ney Sadâsı dedi ki:

  sipariş formunu kullanırsan daha iyi olur

 71. oz dedi ki:

  Selamin aleykum hocam, ben yurt disinda yasiyorum. Agabeyimin supriz hediyesi sayesinde Ney ile tanistim. elime aldigimda nasil tutulacagi hatta komik ama sesin nerden ciktigi hakkinda bile hic bir bilgim yoktu. kendi cabalarimla internet sayesinde suan tam olmasada nota seslerini alabiliyorum, malesef yasadigim yerde hic bir sekilde Ney kursu yada neyzan bulunmamakda. bugun sans eseri sitenizi bulup uye oldum ve 2. ders de bulunan Salat-i ummiye ufledim, size nasil tesekkur etsem azdir. insallah Sizin sayenizde kendimi ilerletmeye caliscam. emeginiz ve ugraslariniz icin allah razi olsun…

 72. Ney Sadâsı dedi ki:

  Aleyküm selam,
  Teşekkür ederim. Allah muvaffakiyetler versin. İnşallah ramazanda yeni videolar koymayı düşünüyorum. Bakalım kısmet

 73. oz dedi ki:

  insallah hocam Allah zihin acikligi versin, abonenizim bundan sonra;)

 74. y.fndklr dedi ki:

  orta düzey mansur neyin fiyatı nekadardır

 75. ömer özeren dedi ki:

  başka bir yerden aldığım ney yamuldu tekrar düzelmez mi?

 76. Ney Sadâsı dedi ki:

  Yeni neylerin yamulması gayet normaldir ve sese bir etkisi yoktur. Ama görüntü rahatsız ediyorsa tekrar düzeltilebilir.

 77. Seda dedi ki:

  Allah’ın selamı üzerinize olsun ii günler ben ney bilmiyorum ama bir o kadar da almak istiyorum babama danısıp kursuna gitmeme imkanım yok yani öyle bir ney dersi veren kurslar yok hem babamda yollamaz bn kendim öğrenmek istiyorum öğrenebilir miyim bir de bana nasıl bir ney önerirsiniz profosyenel neylerin sesi daha güzel diolar alsam öyle rahat ney öğrenir miyim

 78. fatma yaprak dedi ki:

  sayın hocam iyi geceler ben bir ney dinleyicisi olaraktan ney sadanızı duymak istiyorum, ben ney dinlemeyi çok sevdiğim gibi ve üflemeyi de çok istiyorum vandan sizi anıyorum ve kur*an kursu öğreticisiyim ufak bi hatıramı anlatayım vaize hocamızı sohbete davet etmiştik ve sonrası görev yaptığımın kurumun ilahi gurubunda yer alıyodum sonrası yolda yürüyerek giderken hocam ben ney falan çalmak istiyorum oda çok güzel ama ney çalınmaz üflenir dedi ve artık bende çalmak değilde üflemeyi çok istiyorum ve idealim oldu kararlıyım vanda özel ücretli kursu var ama ben allahu azimüşşan nefes verdiği muddet çe ben bunu
  gerçeklektirmek ve üfleyebilirmisin diyenlere ney üfleyerek dinletmek istiyorum ve piyasada ki 20 ve 30 arası neyler var işime yarar mı

 79. Ahmet dedi ki:

  Hocam ben de ney üflemek istiyorum ilk başta kız ney yada orta ney almak zorundamıyız direk profesyönel neyden başlayabilirmiyiz ayrıca boynozlu baş parenin farkı nedir ney almak için sipariş mi vereceğiz

 80. Muhammet dedi ki:

  Selamun Aleykum degerli ustad, ben yaklasik 2 bucuk 3 yildir ney uflemeye calisiyorum. Daha yeni basladigimda kursa gittim 5-6 ay kadar ve hocamiz bize birer ney siparis etmisti. Istanbuldan getirtti (ben Belçikada oturuyorum) ve 250TL almistik. Bendeki ney Kiz ney fakat ben bu neyden istedigim parlakligi alamiyorum. Kendi evimde kucuk bir studyo var kayit yapiyorum fakat ney sesini kayit ederken hep bir hava sesi geliyor hafiften. Ben daha yeni basladim tabiki profesyonel neyzenler gibi ufleyemem fakat acaba kayit icin daha farkli neyler yapiliyormu? Mesela delikler daha buyuk olsa, daha genis olsa daha rahat ses cikartabilirmiyim? Daha purussuz ses alabilirmiyim?
  Saygilar

 81. Ney Sadâsı dedi ki:

  aleyküm selam. Üstadım söylediğiniz sıkıntı biraz üflemeyle biraz ney ile biraz da başpare ile ilgili. Şöyle ki başparenin malzemesi ve formu o pürüzlü sesi etkiler. Yine neyin çapı ve et kalınlığı da etkiler. Benim fikrim sizin ihtiyacınız olan çaplı ve etli bir kamıştan, başparesi delrin ve başparenin içinin haznesiz olan bir neydir. Ama yine de neyi bir görsem daha iyi olurdu.

 82. Tayfun dedi ki:

  selam aleykum hocam, ben internetten 40 liraya ney aldım ama neyden 1. devre ılık nefesle üflediğimde ses çıkmıyor neyden kaynaklı olabilir mi bu beni hayal kırıklığına uğrattı

 83. abuzerefendi dedi ki:

  Hocam yaklaşık 5 6 ay neyimi kullanmamıştım. geçenlerde neyimi yağladım ve şimdi tekrar kullanmaya başladım. bazı sesleri çıkarmada zorlanıyorum. Bu seslerin kayması veya bozulması söz konusu olabilir mi? bunu nasıl test edebilirim? bu işleri buralarda yapabilen yok bunun bir kolay yolu varmı? bir bilg programı veya benzer bir şey?

 84. hüseyin dedi ki:

  hocam merhaba. ben ney ile 3 aydır uğraşıyorum çok hevesli başladım geceleri bile burnuma ney kokusu geliyordu. her an üflemek istiyordum. ses ve nota bilgim var az çok. ben izmirde bir yerden 200 tl lik ney sipariş verdim bana çatlak ney gönderdi. onu iade ettim sonra buruşmuş ney gönderdi. internetten aldım sesleri bozuk çıktı velasır kelam hocam beni neyden soğuttular.ben doğuda görev yapıyorum düzgün hocada yok. iyi bir ney istiyorum.

 85. naz dedi ki:

  merhaba ben orta düzey bi kız ney almak istiyorum param yeterli olmadı amatör ney fiyatına almam mümkünmüdür

 86. Kürşad dedi ki:

  Hocam Siz Bu Neyleri Satarken Kılıf ı Ayrıca mı Alacağız yoksa hediye ediyor musunuz.. ??

 87. Ney Sadâsı dedi ki:

  Hediye ediyorum

 88. Kürşad dedi ki:

  Biraz hoşgörün..kusura bakmayın hocam ben sadece bu konuyla ilgili bilgi almak istemişdim.Pahalı dedim evet..Ney fiyatları için demişdim yinede sağolun..

 89. FeriT dedi ki:

  Merhaba. Benim almak istediğim gerçekten profesyonel bir ney olması 4 oktavıda çok iyi çıkarmak istiyorum. en tiz seslerde sorun yaşıyorum şu anki neyim ile. öyle bir ney olsun ki bir daha öylesini bulamam diyebileyim. Bunun için kaç bin vermek gerekir? 10-15 çeşit neyden hangisinin klasik müzikte kullanabileceğimi halen daha öğrenemedim?

 90. Ney Sadâsı dedi ki:

  Neyden hiçbir zaman dört oktav ses çıkmaz.
  Tiz seslerin iyi çıkması için neyin çapının az olması gerekir.
  Dediğiniz neye denk gelmelisiniz
  Batı müziğini mansur ney ile icra edebilirsiniz.

 91. Ertuğrul dedi ki:

  selamun aleyküm hocam ben profesyonel bir ney satın almak istiyorum boynuz başpare ile ne fiyatı ne kadara denk gelir?

 92. özbilgedede dedi ki:

  öncelikle bu çalışmalarınızdan dolayı teşkkürler sitenizden çok yararlandım allah razı olsun ki böyle bir site yapmışsınız ilerde başarılarınızı ve biz ney aşıklarına yardımlarınızı esirgemezsiniz inşallah ben mersinde yaşayan bir ney aşığıyım neyim çok güzel ve neyimi çok seviyorum mersinde atölyesi bulunan mest-i hayal üstadımdan aldım neyimi.küçük bir sorum olacak değerli vaktinizi aldıysam hakkınızı helal edin üstadım soğuğ havadanmıdır bilemiyorum neyimde cızırtılı ses çıkıyor birde yağladıktan sonra pamuklaşma oluyor kış havasıyla bir ilgisi olabilirmi.çalışmalarınızda başarılar allah yardımcınız olsun

 93. Ney Sadâsı dedi ki:

  Yağladıktan sonra pamuklaşma dediğiniz büyük ihtimal küf. O sesi çok etkiler. Temizlemeniz lazım. O nedenle neyi suyun altına iyice tutun temizleyin. İçini iyice çalkalayın sonra kuru bir yerde muhafaza edin. Çünkü tekrar küflenir. Kılıfında muhafaza etmeyin

 94. rıdvan dedi ki:

  merhaba. ben ney sesinin çok seviyorum ve şimdilik bir plastik kız ney aldım. ses çıkartıyorum nota yerlerini filan öğrendim . öğrenciyim yarı yıl tatilinden sonra kursa başliycam.boyum 1.85 kolum da bayağı uzun.kız ney 70 cm.bana göre küçük zorlanıyorum.mansur ney olabilirmi.ve bu sıralar ney almak istiyorum yardım edermisiniz?

 95. uğur dedi ki:

  Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur.

 96. uğur dedi ki:

  Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur

 97. Ney Sadâsı dedi ki:

  Eğer alacağın ney plastikse o fiyat normaldir. Eğer kamış ise tavsiye etmem parana yazık

 98. Furkan dedi ki:

  İyi akşamlar abi ben 15 yaşındayım hiç kursa gitmedim ney almak istiyorum 1 tane ama durumumuz o kadar iyi değil bana bir yardımcı olurmusun internet sitesine linkimi yazdım ulaşırsanız çok mutlu olurum

 99. regaip dedi ki:

  hocam ben neye yeni başladım fakat bendeki ney bolahenk nısfiye (Mİ) ney ve öğrenci olduğum için kendi imkanlarımla öğrenmeye çalışıyorum ses çıkarmayı başardım ama çıkardığım notalara kız neyden farklı çıkıyor bu normal mi birde bolahenk nısfiye neyde notalar değişiyorsa onları paylaşa bilir misiniz.Şimdiden çok teşekkürler.

 100. kayraa1234 dedi ki:

  Merhaba,ben 4 aydır ney üflüyorum.Suan elımde plastık bır kız ney var mansur neye geceyımmı.Eğer mansur ney tavsiye ederseniz orta duzey mansur ney fıyatı ne kadar olur.

 101. huseyin talha dedi ki:

  S.a. hocam ben hic kursa gitmedim ama yaklasik 1 senedir ney ufluyorum kafama gore nota bilgimde yok. Ben kursa yazilmayi dusunuyorum ayrica birde ney almak istiyorum. Elimde kız neyi var ama daha iyi bir ney satın almak dusuncesindeyim sizce hangi neyi almaliyim bir suru cesit var. Benm de bilgim olmadigi icin acikcasi kararsiz kaldim .. Sah neyi nasildir ?

 102. Mustafa dedi ki:

  Merhaba. Ankarada yaşıyorum. İnternet üzerinden taksit mümkün müdür?

 103. KAFKASYALI dedi ki:

  Selamun aleykum hocam ben liseye yeni gectim ve ney calmayi cok istiyorum plastik bir neyle kendi cabalarimla ney calmayi ogrenebilirmiyim… biraz daha ilerlersem profesyonel bir ney alacagim…

 104. Demet dedi ki:

  Ses çıkardıktan sonra açılması mı gerekiyor?

 105. Ney Sadâsı dedi ki:

  Ve aleyküm selam, İsabetli bir karar. Lakin bütçene uygun olanı tercih edebilirsin. Sana kalmış.

 106. Ney Sadâsı dedi ki:

  Mümkünse dudak pozisyonu belli olunca hemen orada açılmalı. Ama böyle bir imkan yoksa ses çıkarana kadar arka perde kapalı olursa daha isabetli olur. Ki o perde başlangıç aşamasında uzun bir süre boyunca kullanılmayacak.

 107. Mithat dedi ki:

  Hocam benim param yokda ben ney çok hoşuma gidiyo bana yollasanız ben param olunca göndersem olurmu acaba

 108. Oscar Morales Navarrete dedi ki:

  I want to know if I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 109. Oscar Morales Navarrete dedi ki:

  I want to know I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 110. Hatice dedi ki:

  mrb ben 3 yl önce plastik neyden ses çıkarmak için uğraşmıştım kursta sonra bırakmak zorunda kaldım şimdi bir arkadaşımdan özel ders alacağım ve güzel bir neye ihtiyacım var orta düzey 175 tl yazmışsınız sanırım başparesi 30 tl olandan değil mi? Ney sesine bir hayranlığım var ve bunu gerçekten başarmak istiyorum aldığımda memnun kalır mıyım? Ben istanbulda oturmuyorum ödeme ve ürünün ulaşımında sıkıntı yaşar mıyım

 111. gökhan dedi ki:

  ben yeni ney çalmaya başlamayı düşünüyorum ama ders almaya gidemem hem maddi hemde iş yerinden fırsat bulamam peki bu ney’i evde çalışarak öğrenebilirmiyim dersleri falan oluyormu

 112. Ney Sadâsı dedi ki:

  Sıkıntı yaşamazsınız. Fakat ben fazla ney yapmıyorum. ulaşımda sıkıntı da olmaz. Biraz takipçi olursanız. Size ney yapabilirim.

 113. barış dedi ki:

  mansur ney ile derse başlamak iyi olurmu daha ilk defa derse başlayacağım bana olur dediler fikrinizi öğrenebilirmiyim

 114. cetin ulutas dedi ki:

  Yurtdisina da ney gonderiyor musunuz?

 115. Ney Sadâsı dedi ki:

  mansur ney ile öğrenmede sıkıntı yok. Ama toplu derslerde genelde kız ney ile öğretildiği için ders alırken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz

 116. aktürkoğlu dedi ki:

  hocam selamlar ben 9 ay ünce bir ney satın aldım pasif bir neydi iki üflemede ses çıkardım 20 sene önce kavak calardım kendimce dilsiz amatorce onun akbinde konya da neyzen ustasından ney yaptırdım kız si iyiderecede olduğunu ney hocası söyledi ben onlarca ezgi üfleyebiliyorum fakat nota hiç bilmiyorum yani notayla üflemiyorum her geçen gün ilerletiyorum hergün enaz 1 saat üflüyorum fakız kuvvetli ras çıkaramıyorumdüşük ıslak nefesle çıkarbiliyorun sizin ras sesini yakalıyamıyorum sorum şu komek kursları kocaelinde ney dersleri dolu oldugundangidemedim musikiyi ezberlersem çıkarıyorum benim nota öğrenmem lazımmı yaşım46 tamam becerim var yosa böyle ilerleyebilimmi tavsiyelerinizi beklerim saygılar

 117. erhan bozkurt dedi ki:

  S.a hocam, ben yüreğimin sesini neye aktarmak istiyorum. Daha önce hiç ney üflemedim, onun için sesi güzel ve kolay öğrenebileceğim bir ney tavsiyesi sizden istirham ediyorum. Bana fiyat ve eğer ücreti yüksek ise taksit miktarlarını yazarsanız sevinirim, saygılar.

 118. MUHAMMED dedi ki:

  hocam Mansur
  ney ile kız ney arasında ne gibi bi fark var bilgilendirirseniz sevinirim

 119. aldinlar dedi ki:

  Hocam öncelikle acmıs oldugunuz kız ney için teşekkürlerimi sunarım ellerinize sağlık sesler gayet net ve cok kolay cıkmakta Allah sizden razı olsun yüreğinize ve emeğinize sağlık tekrardan umarım birgün yüzyüzede tanısmak nasib olur muhabbetle…

 120. attilla dedi ki:

  merhaba,Ney üflemeye başlamak istiyorum.Alacağım neyin tabiri caiz ise ömürlük olmasını çocuklarıma bırakabilmeyi istiyorum.Fiyat sorun teşkil etmez ne önerirsiniz

 121. aldinlar dedi ki:

  Ben hocamızın neylerini tevsiye ediyorum kendisiyle iletişime gecebilirsiniz ben iki neyide hocamızdan aldım

 122. Ney Sadâsı dedi ki:

  Allah razı olsun. Sizin gibi takipçimize de güzel bir ney yaptık. Gözüm arkada kalmadı çok şükür.

 123. Can Koçak dedi ki:

  Herkese selamlar. Yaklaşık 8 yıldır bağlama çalıyorum,ney üflemek ney çalmak hep aklımdaydı hep hevesliydim. Birgün artık almaya ve başlamaya karar verdim.İnternette araştırırken neysadası sitesine denk geldim. samet bey in sorulan sorulara samimi ve sabırlı cevapları beni ikna etti. ayrıca kendine güvendiği yazdığı yazılardan belli. bende neyimi burdan almaya karar verdim. 2 ay önce orta düzey mansur ney aldım kendilerinden.
  ney ile birlikte verilen deri çanta çok kaliteli. ben bir kusurunu görmedim. benim nota bilgim vardı ama uzun zamandır notalardan uzak kalmıştım ve bağlamayıda kulaktan çalıyordum. NEYimden çok memnunum.Ara sıra aklıma bir soru takıldığında samet beye whatsapp tan mesaj atıyorum her seferinde cevap yazıyor. Ahmet Kaya nın ney metodu kitabını aldım ve buradan kendi kendime ilerliyorum. Neyimde 2 ay içinde yanma başladı. yani ilk aldığımda açık sarı iken şimdi bazı boğumlar kahverengiye dönüyor. Bu çocuğunuzun büyümesini izlemek gibi bişey. Çok harika.
  Bu yazıyı yazma sebebim, eğer neye başlamak istiyorsanız, başlayın. Daha fazla düşünmeyin ve ney inizi bu site aracılığıyla samed bey den alabilirsiniz ben kefilim. Plastik ney alıp da sesinin güzel çıkmasını ya da yanmasını beklemeyin.
  ben kendilerinden ve neyimden çok memnunum Allah razı olsun

 124. Ney Sadâsı dedi ki:

  Eyvallah teşekkür ederim. Elimden geldiğince yardım ediyorum herkese. Eğer bir kusurumuz olursa hakkınızı helal edin.

 125. Hamuş dedi ki:

  Selamun aleyküm hocam öncelikle.
  Ben plastik Ney ile 1 seneye yakındır üflüyorum ve de 4 5 parça nota bilgisi olmadan (göz alışkanlığı) ile üflüyorum. Nefes ayarlamada biraz sıkıntım var lakin bunu da üfleyerek atlatabilirim diye düşünüyorum.
  Sizce hangi Ney ile devam etmeliyim? Kız Ney’e devam mı yoksa Mansur Ney mi alayım?
  Bir de fiyat aralıklarınız da öğrenci indirimi varsa çok makbule geçer internet sitemi yazdım hocam. Haber bekleyeceğim inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam…

 126. Süleyman dedi ki:

  Esselamu aleyküm.
  Hocam 1 yıldır plastik Ney üflüyorum. Ney notalarının Ney üzerindeki yerlerini biliyorum lakin nota kağıdı üzerinde bilmiyorum pratikle alakalı biliyorum lakin Ney ile alakalı sorunum var.
  Plastik Ney ile 2. ve 3. perdelere çıkış yapamıyorum sizce Mansur Ney mi daha iyi kız Ney ile mi?
  Cevabınızı bekliyorum hocam inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam..

 127. Hasan dedi ki:

  Merhabalar ileri seviye bir kız ney almak istiyorum çap olarak 26 mm 27mm olabilir boynuz başpareli toplam maliyeti ne olur ?

 128. Ney Sadâsı dedi ki:

  elimde öyle bir kamış var ise 500 tl

 129. eren dedi ki:

  merhaba hocam ben şu anda pilastik re ney kullanıyorum bana uygun bir ney
  varmı teşekürler.

 130. Orhun dedi ki:

  Selamın aleyküm hocam ben profesyonel ney almak istiyorum öğrenciyim indirim ve taksit imkanı olur mu?

 131. Furkan dedi ki:

  Sipürde ney ve mansur ney orta düzey ikisinin fiyatları kaça maal olur acaba.

 132. australianeyzen dedi ki:

  hocam ben avustralyada yasiyorum 9 aydir ney ufluyorum. profesyonel bir ney almak istiryorum elinizdeki ney ler samandag kamisimi bilgilendirirseniz sevinirim

 133. enes dedi ki:

  merhaba neyin başparesi nin altındaki boğuma yapılan dövmeler yazı gibi şeyler nasıl yapılıyor ?

 134. enes dedi ki:

  birde boğumların arasına ney yüzzüğü gibi bir şey takıllı gördüm o nasıl oluyor kendi neyimede yapabilirmiyim
  (fotoğraflarda üstten alta 9. fotğraf )

 135. Ney Sadâsı dedi ki:

  Değişik yöntemler var bazısı yakarak yapıyor. Ben ise hattata yazdırıyorum.

 136. Ney Sadâsı dedi ki:

  Onlar tel sargılardır. Güzel durmasına karşın sarması biraz zahmetli. Tamamen senin göz zevkine kalmış. İstersen yaptırırsın veya yaptırmazsın.

 137. çiğdem dedi ki:

  Hocam mb ben konservatuara başladım iyi bir ney istiyorum 400 liralık olandan alıcqm ama kaç taksit yaparsınız

 138. Ney Sadâsı dedi ki:

  telefon ederseniz daha iyi olur Telefon: 0505 021 81 41

 139. ferdi dedi ki:

  merhaba hocam bende 800mmlik mansur ney var baslangıç için uygunmudur?sağlağım ama ney sol açkı sıkıntı olurmu?

 140. Hamza dedi ki:

  Hocam yaklaşık 3 sene önce ney üflemeye başladım ama 1 buçuk sene kadar da bırakmışlığım var. Geçenlerde tekrar başladım. Orta düzey bir kız neyim var. Yeni ney almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

 141. Ney Sadâsı dedi ki:

  tabiki önceki neyinden iyi bir ney olmalı ki hevesin kaldığı yerden devam etsin. Bütçene uygun olarak 175-500 tl arasında bir seçim yapabilirsin

 142. Tuğba dedi ki:

  Hocam ben ney uflemeye başlamak istiyorum ama bunun için güçlü bir nefesimizin olmasi mi lazım . Kız ney mi önerirsiniz

 143. ayca dedi ki:

  merhaba, ben de yeni bir yolcu olarak aranizdayim. henuz bi neyim yok ama tavsiyeniz uzere orta seviye kiz neyi almayi dusunuyorum burdan temin edebilir miyiz?

 144. Erdal Güç dedi ki:

  Merhaba hocam ben şuan yurtdışındayım uzunzamandır ney sesine aşığım ve artık çalmak istiyorum bu msjdan bir ay sonra memelektime Ağrıya dönecem mevk nasipederse hiç ney çalmadım baslamak istiyorum acaba yardımcı olurmusunuz

 145. kemal dedi ki:

  Hocam merhaba
  Hafta içi saat kaç aralıklarında dükkanınız açık bilgi verirseniz sevinirim.

 146. Ney Sadâsı dedi ki:

  hafta içi pazartesi günü hariç öğleden sonraları atolyede oluyorum

 147. Ney Sadâsı dedi ki:

  tabiki temin edebilirsiniz

 148. Reis-25 dedi ki:

  Sayın hocam 2 ayrı yerde ney fiyatını sordum 120 tl denildi fiyatı uygunmudur?

 149. Ney Sadâsı dedi ki:

  idare eder. aslında fiyattan öte kimden aldığınız önemli

 150. haldunkizilates dedi ki:

  Merhaba Hocam. Ben orta düzey mansur ney alacağım fiyatını mail atabilirseniz sevinirim.

 151. Nur dedi ki:

  Merhaba. Ben bir senedir ney çalıyorum ancam parmaklarım normale göre kısa olduğu için ilerleme kaydedemiyorum. Neyimi değiştirmek istiyorum. Nasıl bir ney almalıyım yardımcı olur musunuz?

 152. Ney Sadâsı dedi ki:

  müstahsen veya sipürde ney tercih edebilirsiniz.

 153. Ney Sadâsı dedi ki:

  200-300 lira arası değişir

 154. OĞUZ KAAN DİNÇ dedi ki:

  Merhaba Hocam;
  Ben uzun zamandır kız nisfiye ney üflüyorum artık daha çok tasavvufa yönelmek istiyorum hangi neyi tavsiye edersiniz ve nasıl sahip olabilirim internette çok ama güvenebilir miyim akorduna boyuna hiç detay yazılmıyor.

 155. Elif dedi ki:

  Merhaba eşimin kız neyi var kendi kendine öğrendi ona güzel bir ney hediye etmek istiyorum hangisini önerirsiniz

 156. ali gok dedi ki:

  Selamun aleykum hocam ben ney almak ve ogrenmek istiyorum. 184 cm boyundayim kollarim ve parmaklarimda uzundur. Nasil bir ney ile baslamalyim?

 157. Melik dedi ki:

  Elimde orta duzeyin ustunde izmir segah ney atolyesinde ozel yaptirttim 200 tl ye ihtiyaca biayen satiyorum kiz neyi dir catlagi cizigi yok whatsaapdan resim yollarim 0537 414 8191

 158. Selime dedi ki:

  Siparişi nasıl veriyoruz?

 159. Ney Sadâsı dedi ki:

  Sipariş formu doldurun ve neysadasi@gmail.com adresine mail atin

 160. Kübra dedi ki:

  Merhabalar,
  adresiniz hala aynı mıdır?
  Değil ise iletişim bilgilerinizi paylaşır mısınız hocam? İlk fırsatta gelmek istiyorum da…

 161. İsmini Vermek İstemeyen Seyirci dedi ki:

  Merhaba ben ney çalmayı öğrenmek istiyorum ama alıcağım ney hem iyi hem ucuz olsun istiyorum ortalama kaç TL olur (kız ney)

 162. Ney Sadâsı dedi ki:

  Adresim aynı sayılır. Tarif edeyim; Üsküdarda selamsız mahallesine çıkan sarı dolmuşların kalktığı yerde merkez emlak tabelalı binanın en üst katındayım. yalnız telefon edip haber verirseniz iyi olur. Telefon: 0505 021 81 41

 163. Ney Sadâsı dedi ki:

  en iyi ve en ucuz ney 250 tl lik olan neydir

 164. Rafia dedi ki:

  Hocam selam uzerinize olsun. Yaklaşık 9-10 sene önce universitedeyken ney kursuna gitmiştim sesleri cikarmaya ve bir kaç eser çalmaya başlamıştım. Sonra bıraktım Elimdeki plastik kız ney simdi tekrar ney çalmak istiyorum daha çok tasavvuf muzikleri icra etmek istiyorum nasipse. Bütçem uygun boyum 1.55 parmaklarim cok uzun sayılmaz almışken 1 defa almak ve hep o neyi üflemek isterim bana hangi neyi önerirsiniz hocam ve sizden almak istiyorum simdiden Allah razı olsun

 165. Ney Sadâsı dedi ki:

  aleykümselam, önceden denediyseniz yine kız ney tutabilirsiniz. bütçeniz de uygun ise en iyi olanını tavsiye ederim

 166. Hakan dedi ki:

  Hangi elinizi ustte kullaniyorsaniz neyin cinsi odur sol el veya sag el asiran deligi ona gore acilir

 167. Ertuğrul dedi ki:

  Merhaba hocam orta düzey kız ney ile boynuz başpare ile sipariş etmek istiyorum fiyatı kaç liraya denk gelir? birde hocam benim eski kullandığım ney küf tuttu onu temizlemek mümkün mü eskisi gibi performans alabilir miyim?

 168. Seyyah dedi ki:

  Selamlar. Profesyonel bir ney almayı düşünüyorum. 7-8 senedir uğraşıyorum. Ferdi tayfur ve Orhan gencebay müziklerini kolaylıkla calabilecek beni yormayacak bi ney olmasını istiyorum. Arab ezgileri için hangi ney’i önerirsiniz. Not: kaval önerisi olmazsa iyi olur.

 169. Muhsin dedi ki:

  Merhaba,
  Iki senedir ney ufliyorum ve işleri büyütmeyi düşüniyorum.
  Ben Belçikada yaşiyorum ve Belçikaya sipariş mümkün olup olmadigini sormak istiyordum.

 170. burak dedi ki:

  hocam merhaba, bende yeni başlıyacam Ney almak istiyorum ne önerirsiniz iyibirşey almak istiyorum almışken. birde kredi kartım yok taksiti nasıl yapabliriz .. şimdiden teşekkürler.

 171. Semih dedi ki:

  Boynuz başpare ne oluyor hocam ben bi ney sordum 250 dedi kısa ve üstü siyah plastikti kalitesini nasıl anlıyoruz

 172. polatkan33 dedi ki:

  sipariş için hala cevap bekliyorum hocam

 173. Ogan dedi ki:

  Hocam merhabalar, ney yapımına devam ediyormusunuz.

 174. Ömer dedi ki:

  Yıldız ney ilk başlayanlar için mi yoksa ikinci düzeymi ben yıldız ney ile başladım 4 senedir çalıyorum Mansur ney almalıyım

 175. Hasan Kara dedi ki:

  Eğer ney siparişi vermek istiyorsaniz doğru adrestesiniz.Samet Baştuğ hocama teşekkürler.eger bu işe gönül verdiyseniz, dogru ses dogru nota istiyorsaniz profesyonel ney almanızı tavsiye ederim.Bu yol sabır yoludur.

 176. Murat dedi ki:

  Mansur ney ve kız ney arasındaki fark nedir? Bide
  boyum 1.53 neye boyum uzanırmı

 177. Ahmet yaren dedi ki:

  Slmalykm hocam ben nel üflüyorum bi ney ve mansur lakin sesleri çok güzel cıkmıyor yaklaşık 40 50 parça üfltyorum sizden ricam 10 numara bi ney istiyorum İsmimin yazılı olduğu fiyatı ve resmini gönderirmisiniz

 178. mizgin dedi ki:

  hocam ben 3-4 yıldır ney üflüyorum ama eğitimsiz yani sadece youtubede parmaklara bakarak (3-4 parça). ilk başladiğimda kamış neydi ama o kadar küflüydü ki zorlanmiştim bende plastikle değiştirdim. plastik neyim de çok uzun aşiran perdesini bantla kapatıp üflüyorum.sesleri düzgün çıkarabiliyorum ama şimdi sizce başlangıç olan kız neyi mi almaliyim yoksa 275 dediğiniz C kalite olanı mı bir de eğer aşiran perdesini açmazsanız çok da fazla sesi değişir mi acaba onu çok merak ediyorum?. teşekkürler şimdiden 🙂

 179. Ney Sadâsı dedi ki:

  05050218141 numaradan iletişim kurabilirsiniz.

 180. Ney Sadâsı dedi ki:

  A b c d sınıfı neylerin farkı Kamışın kalitesidir. O nedenle bütçeniz ne kadar yüksek ise o kadar memnun kalırsınız. Așiran perdesinin kapalı olması seste herhangi bir fark oluşturmaz. Ama siz hali hazırda ses çıkarıyorsanız hangi el üstte tutuyorsunuz bellidir. Başparmağın alışması ve tutuşun doğrulması açısından bu düzeyde birisinin așiran perdesi açık bir ney kullanması daha iyi olur.

 181. Ni-ekmal Waedolah dedi ki:

  Atolyeye nasil gidebilirim? Ben ney ogrenmek istiyorum. Ben neyleri bi goreyim oyle satin alacam

 182. Ney Sadâsı dedi ki:

  5050218141 nolu telefondan irtibat kurabilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.