NEY SİPARİŞİ

Ney Siparişi

Ney Fotoğrafları İletişim Formunun Altındadır

Ney almak isteyenler aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçin size uygun neyleri temin edelim
Neylerimin akordları ile bizzat ilgilenir hassas bir şekilde yaparım ve volümleri olabildiğince yüksek ve Başpareleri hazır değil. Hepsi her neye özel olarak bizzat benim tarafımdan tornada şekil verilmiş birinci kalite ithal derlindir. Ayrıca hazır neyim yoktur. Sipariş üzerine yapıyorum. Neyin hazırlık aşaması neyin durumuna göre bir hafta sürebilir.

D sınıfı kalite ney 175 tl

C sınıfı kalite ney 250 tl

B sınıfı kalite ney 350 tl

A sınıfı kalite ney 500 tl

manda boynuzu başpare 150 tl dir

Tornada elyapımı delrin başpare 25 tl (neyin yanında ücretsiz)

İletişim: neysadasi@gmail.com

(Neyin Sağ veya Sol Açkı olmasını lütfen belirtiniz. Bu neyin arka perdesinin sağ tarafa veya sol tarafa yakın olmasını belirleyen şeydir. Eğer ilk defa üfleyecekseniz arka perdesini açmadan veriyorum)

Yorum ve sorularınızı bekliyoruz.

* zorunlu alanı gösterir

Orta Düzey Kız Neyler

12208769_904747426271872_963066750917037927_n

12246843_908464862566795_362378470670931656_n

kız neyFotoğraf0592

DSCN7867y

Profesyonel Kız Ney

IMG_20150410_175812 IMG_20151119_181532IMG_20151119_182116IMG_20151119_182054IMG_20151119_18102012274482_908448895901725_6305290770396907481_n12219600_908465109233437_7630589369726406633_nIMG_20150321_142832

profesyonel ney

ney11 ney21

Profesyonel Sipürde Ney

Profesyonel Mansur Ney

 

162 Adet Yorum

 1. mustafa

  meraba hocam. Ben ney öğrenmek istiyorum. yeni başlayan biri olarak nasıl bi ney önerirsiniz. şimdiden teşekkürler..

  • tabiki orta düzey bir kız ney öneririm.Bütçenize göre ne kadar iyi bir ney alırsanız o kadar ses çıkarma kısmını çabuk atlatırsınız.

   • hatice

    orta düzey ve profesyonel kız ney fiyatlarını öğrenebilirmiyim

    • orta düzey 150 profesyonel 300
     neysadasi@gmail.com adresinden mail atarak daha ayrıntılı bütçenize göre bir ney için konuşabiliriz.

 2. hatice

   orta düzey ve profesyonel kız  ney fiyatlarını öğrenebilirmiyim

 3. mehmet

  ney çalmayı bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. ney çalmaya yeni başlayan biri için profesyonel mansur ney uygun mudur hocam?

  • Kız ney daha uygun olur.Mansur Neyin tutuşu biraz zordur

 4. ayşe

   merhaba ben de ney öğrenmek istiyorum.Ama boyum 1.46 falan normal neylere parmaklarım yetişmiyr boya göre ney siparişi yapılıyor mu?

  • Sizin için sipürde akordunda ney uygun olabilir rahatlıkla tutabilirsiniz.

 5. serkan kılcan

  Hocam yaklaşık 1 senedir kursa gidiyorum. Elimdeki ney orta düzey bir ney. Profesyonel bir ney almak istiyorum. Taksit imkanı var mı yada adresinizi verseniz ben istanbula geldiğimde alsam. (Aşiran perdesi kapalı)

  • tabiki üsküdar selamsız dolmuş durağı karşısı merkez emlak tabelalı bina kat 3 no 6

 6. serkan kılcan

  elinizdeki profesyonel kız neylerin foto larını gönderirmisin fiyatlarıyla birlikte

 7. burak

  hocam yaptığınız neyin nemli kalması için yağlayıp da mı bekletiyorsunuz yoksa suyla mı bekletiyorsunuz çok önemli ***

  • Neyin nemli kalması için en iyi yöntem üflemektir.Neyinizi yeni almadıysanız devamlı yağlamayın.Ayda bir yağlamak yeterli olur.Bana soruyorsan ben senede bir belki yağlarım belki hiç yağlamam

 8. haydar birol

  yurtdisinada ney satiyormusunuz?
  almanyaya ney gönderme gibi bir durum varmi?

 9. ayşe

   merhaba hocam ben bazı ney taksimlerini indirmek istedim fakat doğru düzgün indirilcek sitelere rastlamadım.Sitede böyle bir imkan sağlanırsa gerçekten güzel olur üyeler için.

 10. faruk

  *hocam öncelikle kolay gelsin.yaklaşık 6-7 aydır amatör olarak neyle uğraşmaktayım yalnız elimde bulunan neyden memnun değilim profesyonel bir kız ney almak istiyorum fiyatı ve ödeme koşullarını açıklarsanız sevinirim

  • Teşekkür ederim profesyonel ney fiyatı 300 tl eğer boynuz başpare istersen 400 tl
   Ödemede taksit şeklinde aylara bölebiliriz

 11. faruk

  *tamam hocam istanbula uğrayacağım inşallah 1 hafta içerisinde fırsat bulabilirsem yanınıza uğrar ayrıntıları konuşuruz tekrar kolay gelsin …

 12. neyzen64

  *Hocam hayırlı ramazanlar,profesyonel ney fiyatlarınızı taksit yaparken kredi kartı mı istiyorsunuz? yoksa posta çeki gibi veya başkabir ödeme şekliniz varmı? Teşekkür ederim.Burdurlu neyzenler adına

  • banka hesabına ödeme yapılmak suretiyle taksit yapıyorum.

 13. yunus emre

  *Profesyonel ney ile orta düzey ney arasında ne gibi fark bulunuyor?

  • Profesyonel neyler daha çaplı ve sesler daha rahat ve daha kıvraktır.

 14. ibrahim

  hocam benim bir süpürde bir kız (çaplı) birde normal orta düzey kız neyim var diğerleri küflenmiyor ama çaplı olanının ilk kamışı küfleniyor nerdeyse her gün dişimi fırçalayıp üflüyorum fakat durum aynı ne yapmam lazım. neyi yağlıyorum.*

  • Diş fırçalamanın bir etkisi yoktur. Şimdi küften kastınız kararma ise o gayet normaldir. Fakat kötü bir biçimde kokuyorsa bu kılıfında muhafaza ettiğiniz için veya rutubetli bir ortamda kaldığı içindir. Size önerim neyinizi bol suyla yıkayın sonra ise güneş gören yerde kurutun. Bunu geçene kadar tekrarlayın. Çünkü küf kokusu biraz zor geçer. Bir daha olmasını istemiyorsanız. Neyi kılıfından veya çantasından çıkarın öyle muhafaza edin.

   • Hocam Siz Bu Neyleri Satarken Kılıf ı Ayrıca mı Alacağız yoksa hediye ediyor musunuz.. ??

    • Hediye ediyorum

     • Fiyatları biraz pahalı buluyorum..Boynuz başparenin üflemeye bi etkisi oluyormu. Başpare için 100 fazla diil mi??

     • Boynuz başparenin fiyatı 100 tl. Delrin olan için ekstra bir ücret almıyorum. Boynuz başparenin fiyatı gayet uygundur. Onu tornada o hale getirmek hiç kolay değil. Manda boynuzu da kolay bulunan ve ucuz olan bir malzeme değil malesef kardeşim. Üflemeye çok büyük bir etkisi yok ama sesin güzelliğine ve kıvraklığına etkisi olduğu muhakkaktır.Ayrıca Diil mi derken Değil mi demek istediniz?

     • Biraz hoşgörün..kusura bakmayın hocam ben sadece bu konuyla ilgili bilgi almak istemişdim.Pahalı dedim evet..Ney fiyatları için demişdim yinede sağolun..

 15. tugba

  ** merhaba ben ney eğitimine yeni başladım. bir ay önce kadıköyde bir yerden 80 tl ye amatör düzey kız ney aldım. ismekteki ders veren hoca bu kız neyin iyi olmadığını sahte olduğunu söyledi. başparesi plastik olan değil de boynuzdan yapılanları çok daha iyi olduğunu ve onlardan almamızı söyledi. sizin neyleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. benim aldığım kız ney sizin fotoğraflardaki orta düzey kız neyin görüntüsüne benziyor. kalitesi iyi değilmiş. hocanın tavsiye ettiği kız ney de sizin koyduğunuz profösyenel kız neye benziyor. başparesi boynuz olanını tercih etmemizde fayda olacağını söyledi. nasıl alacağımı tam bilmyorum. yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba şöyle söyleyeyim 80 liralık neye 100-150 liralık boynuz başpare takarak hem paranıza hem de boynuza yazık etmiş olursunuz. Bahsettiğiniz ney muhtemelen sahte değildir ama kötü bir neydir. Neylerde genelde iki tip başpare bulunur birincisi delrin denilen sert malzemeden otomatik CNC makineleriyle işlenilerek yapılır.(ben tornada her neye uygun çekiyorum daha iyi oluyor). Bunların içinde oval bir ses haznesi bulunur. İkincisi ise kalıpla hazırlanmış ucuz plastikten yapılır. Bunlarda ise ses haznesi bulunmaz boru gibi dümdüzdür. Sizin boynuz başpareden çok iyi bir neye ihtiyacınız var. Ama sesler rahat çıkıyorsa şimdilik idare edebilirsiniz. Benim neylerim hakkında bilgi almak istemişsiniz. Benim neylerim ses ve akord olarak daha iyidir. Başparelerini kendim torna da yaparım ve fazla yapmam genelde sipariş üzerine özel yapmayı tercih ederim.

 16. tugba

  *Anladım teşekkür ederim.. o aldığım neyi bugün iade ettim, kursa gelenlerin çoğu yeni öğrenecek olmasına rağmen kaliteli olması için neyleri profesyonel almayı tercih ediyorlar. sizin profesyonellerdeki son fiyatınız ne? bir de isminizi nedir, üsküdar da başka özel sipariş üzerine ney yapan var mı? ney siparişi aldığınız da kaç gün içerisinde teslim ediyorsunuz? bunları da öğrenebilirsem memnun olurum

  • Benim profesyonel neylerim 250-500 tl arasındadır. Adım Samet Baştuğ. Adres üsküdar selamsız dolmuş durağı karşısı merkez emlak tabelalı bina kat 3 no 6.

 17. oğuzhan

  TELİZİ AL

  ABİLİRMİYİM

 18. tugba

  *verdiğiniz bilgiler yeterli benim için teşekkür ederim. haftasonu cumartesi günü neylerinizi görmek için gelsem atölyeniz açık olur mu, hafta içi gelmem mümkün değil çünkü

  • Kusura bakmayın yorumunuzu yeni gördüm. Cumartesi geleceğiniz vakit önemli. Gelmeden önce ararsanız iyi olur. iyi günler

 19. oğuzhan

  e posta bekliyorum

 20. hamit

  Hocam taksit imkanınız varmı.

 21. Tuğrul

  *Merhaba hocam. 7 senedir gitar çalıyorum. Arkadaşımdan, plastik ney ödünç aldım, aynı gün ses çıkardım ve şu an bir kaç makam (saba,hicaz) çözdüm. mansur neyin sesi çok hoşuma gidiyor. batı armonisine ile alakam oldu bugüne kadar, türk musikisi armonisine dair bir bilgim yok ama Ney enstrümanında çalınacak şey batı sound u değil biliyorum. Batı armonisi altyapılı birisi olarak, Notasyon sürecini hızlı kavramak adına mansur ney önerir misiniz? Bir de orta düzey mansur ney fiyatlarını mail hesabıma cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar..

  • Mansur ney piyano akorduyla aynıdır. Rahatlıkla uygun müzik yapabilirsiniz. Mailinize dönüş yapıyorum şimdi.

 22. hocam kız ney si 30 tl ye olur mu internette gördüm normal fiyatları ne kadar ( profesyonel )

  • o fiyata bırak profesyoneli plastik ney bile alamazsın. Ayrıca kamışı ancak 30 lira eder.

 23. NEY-LEYİM1

  hocam kolay gelsin ney taşıma çantaları fiyatları ne kadar 2li ve 5 li çantaların fiyatlarını öğrenebilirmiyim.tşkrler

 24. ahmetarik

  Orta düzey Mansur ney fiyatı ne kadar ve istesem ne kadar zamanda elıme geçer?

  • Malesef elimde mansur ney kalmadı. Daha doğrusu mansur ney olacak kamış kalmadı. Olsaydı güzel bir orta düzey ney 200 tl civarı olurdu.

 25. Onur

  Merhaba Kardeşim Ben Süpürde Almak İstiyorum Bana Orta Düzey Neylerin Fiyatını Söyleyebilrmisiniz.

 26. selin

  samet bey merhaba kursa gitmeden ney öğrenilebilir mi?

  • Öğrenilir fakat kursa gitmek size zaman kazandırır.

 27. Kübra

  S.a hocam neyin sag veya sol acki olmasini belirtiniz yazmissiniz ben orasini anlamadim hocam..?

  • Arka perdesinin sağ tarafa veya sol tarafa yakın olması gerektiğidir. Eğer ses çıkaramıyorsanız arka perdesini açmadan veriyorum

   • Demet

    Ses çıkardıktan sonra açılması mı gerekiyor?

    • Mümkünse dudak pozisyonu belli olunca hemen orada açılmalı. Ama böyle bir imkan yoksa ses çıkarana kadar arka perde kapalı olursa daha isabetli olur. Ki o perde başlangıç aşamasında uzun bir süre boyunca kullanılmayacak.

 28. Kübra

  Mhh simdi caldigimin arka perdesi sol da kaliyor bana ayirdiginiz nasil hocam? Sagdan caliyorum sola degistirmem zor olur

 29. Kübra

  Arkasının aćık olması daha mı iyi?

  • Yani ses çıkarmasını geçmiş birisinin arkasını açmak lazım

 30. Kübra

  Ha tamam ozaman sol tarafini acarsaniz sevinirim..

 31. efe

  merhaba hocam. yaklaşık 1 yıldır kendi çabamla ney üflüyorum ve çıkaramadığım şarkı ya da ses yok gibi.. profesyonel ve manda boynuzu başparesi olan bir ney istiyorum.nakit param yok. istanbul fatihte ikamet ediyorum. kurs almak ve bazı şeylerde sormak istiyorum. 100 veya 200 peşin versem nasıl taksit yapabiliyorsunuz ve kurs verme olasılığınız nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

  • Atölyeme beklerim. Mailine adres bırakıyorum

 32. efe

  SAĞOLUN HOCAM. HAFTA SONU MUTLAKA GELMEYE ÇALIŞICAM. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

 33. Kağan

  Hocam selam,

  Arka perdesinin ya da diğer perdeleri açılması ve başparenin açılması için önceden mi söylemek gerekiyor yoksa atölyenizde hemen yapıyorsunuz? Birde kurs başvuru sayfasında hata geliyor. Mail tanımsız diye…

  • Sadece arka perdesini hemen açıyorum diğerleri zaten hazır oluyor o aşamada. Mail hususunda kontrol ettim bir problem yok bana ulaşıyor. Şuan yorumunuzdaki mail de hatalı sanırım “hotmil.de” diye bitiyor. Doğrumudur?

   • Kağan

    Hmm, mümkün olabilir ama benim mail otomatik geldiği için dikkat etmedim.
    Konuştuğumuz gibi,inşaallah yarın 15:00 dan sonra yanınızdayım.

    İyi geceler.

 34. hocam süpürden neyleriniz fiyatı nı öğrenebilirmiyim makul bir fiyat söylerseniz alabilirim tabi kefil oluyorsanız… ayrıca kamışınız nerenin kamışı??

  • sipürde hazır neyim yok. Yapmam lazım. Ney fiyatı için bütçenizi öğrenmem gerekir ki ona göre bir kamış açayım bir de kamışlar adana kamışıdır. Kefil sözünü hiç duymamış kabul ediyorum. Fiyat meselesini mail yoluyla veya özelden konuşursak daha iyi olur.

 35. ANIL UTKU

  iyi akşamlar hocam, kargo ile gönderme imkanımız var mı acaba ?

  • evet var sipariş bölümünden irtibata geçebilirsin

 36. semih

  hocam ben 5 aydır üflüyorum ama orta seviye neyler de biraz pahalı geliyor :(

 37. seda

  hocam ben ney almak istiyorum,şuana kadar hiç ney üflemedim, nasıl ney önerirsiniz bana?fiyatı nasıl olur ve taksit yapar mısınız,istanbul dışındayım.

 38. Gantep

  Merhaba,
  Ney üflemeyi çok istiyordum ve 1,5 yıl kadar önce kız ney aldım. Bulunduğum yerde kurs yoktu ve ben kendi kendime sesleri çıkarmaya başladım. Daha sonra sesleri yanlış çıkarıp öğrenme korkusuyla bıraktım. Yazın taşındım ve yarıyıl tatilinde bir ney kursuna yazıldım Hocamız benim neyimi beğenmedi. Oldukça amatör buldu. Gerçekten de onun üflediği neyin sesiyle benim neyin sesi arasında çok fark vardı. Biraz daha kursa devam edip hocamızın önerisi ile yeni bir ney almak istiyordum. Ancak kursumuz öğrenci azlığından kapandı. Gelecek ay başka bir yerde kurs açılacakmış başka br hoca olacak yani. Benim kız ney de ses kutusunda çatlak var ve ses gerçekten çok zor çıkıyor. Benim yenden ney almam lazım. Taksit imkanınızın olması güzel. Ancak aldığımız neyin sesini hocamız beğenmezse değişim ya da iade şansımız var mı?

 39. Ertuğrul

  S.a ben profesyonel düzey bir kız ney ve boynuz başpare almak istiyorum bu ne kadara gelir? birde kargo olarak yolluyormusunuz?

  • sipariş formunu kullanırsan daha iyi olur

 40. oz

  Selamin aleykum hocam, ben yurt disinda yasiyorum. Agabeyimin supriz hediyesi sayesinde Ney ile tanistim. elime aldigimda nasil tutulacagi hatta komik ama sesin nerden ciktigi hakkinda bile hic bir bilgim yoktu. kendi cabalarimla internet sayesinde suan tam olmasada nota seslerini alabiliyorum, malesef yasadigim yerde hic bir sekilde Ney kursu yada neyzan bulunmamakda. bugun sans eseri sitenizi bulup uye oldum ve 2. ders de bulunan Salat-i ummiye ufledim, size nasil tesekkur etsem azdir. insallah Sizin sayenizde kendimi ilerletmeye caliscam. emeginiz ve ugraslariniz icin allah razi olsun…

  • Aleyküm selam,
   Teşekkür ederim. Allah muvaffakiyetler versin. İnşallah ramazanda yeni videolar koymayı düşünüyorum. Bakalım kısmet

   • oz

    insallah hocam Allah zihin acikligi versin, abonenizim bundan sonra;)

 41. y.fndklr

  orta düzey mansur neyin fiyatı nekadardır

 42. ömer özeren

  başka bir yerden aldığım ney yamuldu tekrar düzelmez mi?

  • Yeni neylerin yamulması gayet normaldir ve sese bir etkisi yoktur. Ama görüntü rahatsız ediyorsa tekrar düzeltilebilir.

 43. Seda

  Allah’ın selamı üzerinize olsun ii günler ben ney bilmiyorum ama bir o kadar da almak istiyorum babama danısıp kursuna gitmeme imkanım yok yani öyle bir ney dersi veren kurslar yok hem babamda yollamaz bn kendim öğrenmek istiyorum öğrenebilir miyim bir de bana nasıl bir ney önerirsiniz profosyenel neylerin sesi daha güzel diolar alsam öyle rahat ney öğrenir miyim

 44. fatma yaprak

  sayın hocam iyi geceler ben bir ney dinleyicisi olaraktan ney sadanızı duymak istiyorum, ben ney dinlemeyi çok sevdiğim gibi ve üflemeyi de çok istiyorum vandan sizi anıyorum ve kur*an kursu öğreticisiyim ufak bi hatıramı anlatayım vaize hocamızı sohbete davet etmiştik ve sonrası görev yaptığımın kurumun ilahi gurubunda yer alıyodum sonrası yolda yürüyerek giderken hocam ben ney falan çalmak istiyorum oda çok güzel ama ney çalınmaz üflenir dedi ve artık bende çalmak değilde üflemeyi çok istiyorum ve idealim oldu kararlıyım vanda özel ücretli kursu var ama ben allahu azimüşşan nefes verdiği muddet çe ben bunu
  gerçeklektirmek ve üfleyebilirmisin diyenlere ney üfleyerek dinletmek istiyorum ve piyasada ki 20 ve 30 arası neyler var işime yarar mı

 45. Ahmet

  Hocam ben de ney üflemek istiyorum ilk başta kız ney yada orta ney almak zorundamıyız direk profesyönel neyden başlayabilirmiyiz ayrıca boynozlu baş parenin farkı nedir ney almak için sipariş mi vereceğiz

 46. Muhammet

  Selamun Aleykum degerli ustad, ben yaklasik 2 bucuk 3 yildir ney uflemeye calisiyorum. Daha yeni basladigimda kursa gittim 5-6 ay kadar ve hocamiz bize birer ney siparis etmisti. Istanbuldan getirtti (ben Belçikada oturuyorum) ve 250TL almistik. Bendeki ney Kiz ney fakat ben bu neyden istedigim parlakligi alamiyorum. Kendi evimde kucuk bir studyo var kayit yapiyorum fakat ney sesini kayit ederken hep bir hava sesi geliyor hafiften. Ben daha yeni basladim tabiki profesyonel neyzenler gibi ufleyemem fakat acaba kayit icin daha farkli neyler yapiliyormu? Mesela delikler daha buyuk olsa, daha genis olsa daha rahat ses cikartabilirmiyim? Daha purussuz ses alabilirmiyim?
  Saygilar

  • aleyküm selam. Üstadım söylediğiniz sıkıntı biraz üflemeyle biraz ney ile biraz da başpare ile ilgili. Şöyle ki başparenin malzemesi ve formu o pürüzlü sesi etkiler. Yine neyin çapı ve et kalınlığı da etkiler. Benim fikrim sizin ihtiyacınız olan çaplı ve etli bir kamıştan, başparesi delrin ve başparenin içinin haznesiz olan bir neydir. Ama yine de neyi bir görsem daha iyi olurdu.

 47. Tayfun

  selam aleykum hocam, ben internetten 40 liraya ney aldım ama neyden 1. devre ılık nefesle üflediğimde ses çıkmıyor neyden kaynaklı olabilir mi bu beni hayal kırıklığına uğrattı

 48. abuzerefendi

  Hocam yaklaşık 5 6 ay neyimi kullanmamıştım. geçenlerde neyimi yağladım ve şimdi tekrar kullanmaya başladım. bazı sesleri çıkarmada zorlanıyorum. Bu seslerin kayması veya bozulması söz konusu olabilir mi? bunu nasıl test edebilirim? bu işleri buralarda yapabilen yok bunun bir kolay yolu varmı? bir bilg programı veya benzer bir şey?

 49. hüseyin

  hocam merhaba. ben ney ile 3 aydır uğraşıyorum çok hevesli başladım geceleri bile burnuma ney kokusu geliyordu. her an üflemek istiyordum. ses ve nota bilgim var az çok. ben izmirde bir yerden 200 tl lik ney sipariş verdim bana çatlak ney gönderdi. onu iade ettim sonra buruşmuş ney gönderdi. internetten aldım sesleri bozuk çıktı velasır kelam hocam beni neyden soğuttular.ben doğuda görev yapıyorum düzgün hocada yok. iyi bir ney istiyorum.

 50. naz

  merhaba ben orta düzey bi kız ney almak istiyorum param yeterli olmadı amatör ney fiyatına almam mümkünmüdür

 51. FeriT

  Merhaba. Benim almak istediğim gerçekten profesyonel bir ney olması 4 oktavıda çok iyi çıkarmak istiyorum. en tiz seslerde sorun yaşıyorum şu anki neyim ile. öyle bir ney olsun ki bir daha öylesini bulamam diyebileyim. Bunun için kaç bin vermek gerekir? 10-15 çeşit neyden hangisinin klasik müzikte kullanabileceğimi halen daha öğrenemedim?

  • Neyden hiçbir zaman dört oktav ses çıkmaz.
   Tiz seslerin iyi çıkması için neyin çapının az olması gerekir.
   Dediğiniz neye denk gelmelisiniz
   Batı müziğini mansur ney ile icra edebilirsiniz.

 52. Ertuğrul

  selamun aleyküm hocam ben profesyonel bir ney satın almak istiyorum boynuz başpare ile ne fiyatı ne kadara denk gelir?

 53. özbilgedede

  öncelikle bu çalışmalarınızdan dolayı teşkkürler sitenizden çok yararlandım allah razı olsun ki böyle bir site yapmışsınız ilerde başarılarınızı ve biz ney aşıklarına yardımlarınızı esirgemezsiniz inşallah ben mersinde yaşayan bir ney aşığıyım neyim çok güzel ve neyimi çok seviyorum mersinde atölyesi bulunan mest-i hayal üstadımdan aldım neyimi.küçük bir sorum olacak değerli vaktinizi aldıysam hakkınızı helal edin üstadım soğuğ havadanmıdır bilemiyorum neyimde cızırtılı ses çıkıyor birde yağladıktan sonra pamuklaşma oluyor kış havasıyla bir ilgisi olabilirmi.çalışmalarınızda başarılar allah yardımcınız olsun

  • Yağladıktan sonra pamuklaşma dediğiniz büyük ihtimal küf. O sesi çok etkiler. Temizlemeniz lazım. O nedenle neyi suyun altına iyice tutun temizleyin. İçini iyice çalkalayın sonra kuru bir yerde muhafaza edin. Çünkü tekrar küflenir. Kılıfında muhafaza etmeyin

 54. rıdvan

  merhaba. ben ney sesinin çok seviyorum ve şimdilik bir plastik kız ney aldım. ses çıkartıyorum nota yerlerini filan öğrendim . öğrenciyim yarı yıl tatilinden sonra kursa başliycam.boyum 1.85 kolum da bayağı uzun.kız ney 70 cm.bana göre küçük zorlanıyorum.mansur ney olabilirmi.ve bu sıralar ney almak istiyorum yardım edermisiniz?

 55. uğur

  Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur.

  • Eğer alacağın ney plastikse o fiyat normaldir. Eğer kamış ise tavsiye etmem parana yazık

 56. uğur

  Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur

 57. İyi akşamlar abi ben 15 yaşındayım hiç kursa gitmedim ney almak istiyorum 1 tane ama durumumuz o kadar iyi değil bana bir yardımcı olurmusun internet sitesine linkimi yazdım ulaşırsanız çok mutlu olurum

 58. regaip

  hocam ben neye yeni başladım fakat bendeki ney bolahenk nısfiye (Mİ) ney ve öğrenci olduğum için kendi imkanlarımla öğrenmeye çalışıyorum ses çıkarmayı başardım ama çıkardığım notalara kız neyden farklı çıkıyor bu normal mi birde bolahenk nısfiye neyde notalar değişiyorsa onları paylaşa bilir misiniz.Şimdiden çok teşekkürler.

 59. kayraa1234

  Merhaba,ben 4 aydır ney üflüyorum.Suan elımde plastık bır kız ney var mansur neye geceyımmı.Eğer mansur ney tavsiye ederseniz orta duzey mansur ney fıyatı ne kadar olur.

 60. S.a. hocam ben hic kursa gitmedim ama yaklasik 1 senedir ney ufluyorum kafama gore nota bilgimde yok. Ben kursa yazilmayi dusunuyorum ayrica birde ney almak istiyorum. Elimde kız neyi var ama daha iyi bir ney satın almak dusuncesindeyim sizce hangi neyi almaliyim bir suru cesit var. Benm de bilgim olmadigi icin acikcasi kararsiz kaldim .. Sah neyi nasildir ?

 61. Mustafa

  Merhaba. Ankarada yaşıyorum. İnternet üzerinden taksit mümkün müdür?

 62. KAFKASYALI

  Selamun aleykum hocam ben liseye yeni gectim ve ney calmayi cok istiyorum plastik bir neyle kendi cabalarimla ney calmayi ogrenebilirmiyim… biraz daha ilerlersem profesyonel bir ney alacagim…

  • Ve aleyküm selam, İsabetli bir karar. Lakin bütçene uygun olanı tercih edebilirsin. Sana kalmış.

 63. Hocam benim param yokda ben ney çok hoşuma gidiyo bana yollasanız ben param olunca göndersem olurmu acaba

 64. Oscar Morales Navarrete

  I want to know if I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 65. Oscar Morales Navarrete

  I want to know I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 66. Hatice

  mrb ben 3 yl önce plastik neyden ses çıkarmak için uğraşmıştım kursta sonra bırakmak zorunda kaldım şimdi bir arkadaşımdan özel ders alacağım ve güzel bir neye ihtiyacım var orta düzey 175 tl yazmışsınız sanırım başparesi 30 tl olandan değil mi? Ney sesine bir hayranlığım var ve bunu gerçekten başarmak istiyorum aldığımda memnun kalır mıyım? Ben istanbulda oturmuyorum ödeme ve ürünün ulaşımında sıkıntı yaşar mıyım

  • Sıkıntı yaşamazsınız. Fakat ben fazla ney yapmıyorum. ulaşımda sıkıntı da olmaz. Biraz takipçi olursanız. Size ney yapabilirim.

 67. gökhan

  ben yeni ney çalmaya başlamayı düşünüyorum ama ders almaya gidemem hem maddi hemde iş yerinden fırsat bulamam peki bu ney’i evde çalışarak öğrenebilirmiyim dersleri falan oluyormu

 68. barış

  mansur ney ile derse başlamak iyi olurmu daha ilk defa derse başlayacağım bana olur dediler fikrinizi öğrenebilirmiyim

  • mansur ney ile öğrenmede sıkıntı yok. Ama toplu derslerde genelde kız ney ile öğretildiği için ders alırken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz

 69. cetin ulutas

  Yurtdisina da ney gonderiyor musunuz?

 70. aktürkoğlu

  hocam selamlar ben 9 ay ünce bir ney satın aldım pasif bir neydi iki üflemede ses çıkardım 20 sene önce kavak calardım kendimce dilsiz amatorce onun akbinde konya da neyzen ustasından ney yaptırdım kız si iyiderecede olduğunu ney hocası söyledi ben onlarca ezgi üfleyebiliyorum fakat nota hiç bilmiyorum yani notayla üflemiyorum her geçen gün ilerletiyorum hergün enaz 1 saat üflüyorum fakız kuvvetli ras çıkaramıyorumdüşük ıslak nefesle çıkarbiliyorun sizin ras sesini yakalıyamıyorum sorum şu komek kursları kocaelinde ney dersleri dolu oldugundangidemedim musikiyi ezberlersem çıkarıyorum benim nota öğrenmem lazımmı yaşım46 tamam becerim var yosa böyle ilerleyebilimmi tavsiyelerinizi beklerim saygılar

 71. erhan bozkurt

  S.a hocam, ben yüreğimin sesini neye aktarmak istiyorum. Daha önce hiç ney üflemedim, onun için sesi güzel ve kolay öğrenebileceğim bir ney tavsiyesi sizden istirham ediyorum. Bana fiyat ve eğer ücreti yüksek ise taksit miktarlarını yazarsanız sevinirim, saygılar.

 72. MUHAMMED

  hocam Mansur
  ney ile kız ney arasında ne gibi bi fark var bilgilendirirseniz sevinirim

 73. aldinlar

  Hocam öncelikle acmıs oldugunuz kız ney için teşekkürlerimi sunarım ellerinize sağlık sesler gayet net ve cok kolay cıkmakta Allah sizden razı olsun yüreğinize ve emeğinize sağlık tekrardan umarım birgün yüzyüzede tanısmak nasib olur muhabbetle…

 74. attilla

  merhaba,Ney üflemeye başlamak istiyorum.Alacağım neyin tabiri caiz ise ömürlük olmasını çocuklarıma bırakabilmeyi istiyorum.Fiyat sorun teşkil etmez ne önerirsiniz

  • aldinlar

   Ben hocamızın neylerini tevsiye ediyorum kendisiyle iletişime gecebilirsiniz ben iki neyide hocamızdan aldım

   • Allah razı olsun. Sizin gibi takipçimize de güzel bir ney yaptık. Gözüm arkada kalmadı çok şükür.

 75. Can Koçak

  Herkese selamlar. Yaklaşık 8 yıldır bağlama çalıyorum,ney üflemek ney çalmak hep aklımdaydı hep hevesliydim. Birgün artık almaya ve başlamaya karar verdim.İnternette araştırırken neysadası sitesine denk geldim. samet bey in sorulan sorulara samimi ve sabırlı cevapları beni ikna etti. ayrıca kendine güvendiği yazdığı yazılardan belli. bende neyimi burdan almaya karar verdim. 2 ay önce orta düzey mansur ney aldım kendilerinden.
  ney ile birlikte verilen deri çanta çok kaliteli. ben bir kusurunu görmedim. benim nota bilgim vardı ama uzun zamandır notalardan uzak kalmıştım ve bağlamayıda kulaktan çalıyordum. NEYimden çok memnunum.Ara sıra aklıma bir soru takıldığında samet beye whatsapp tan mesaj atıyorum her seferinde cevap yazıyor. Ahmet Kaya nın ney metodu kitabını aldım ve buradan kendi kendime ilerliyorum. Neyimde 2 ay içinde yanma başladı. yani ilk aldığımda açık sarı iken şimdi bazı boğumlar kahverengiye dönüyor. Bu çocuğunuzun büyümesini izlemek gibi bişey. Çok harika.
  Bu yazıyı yazma sebebim, eğer neye başlamak istiyorsanız, başlayın. Daha fazla düşünmeyin ve ney inizi bu site aracılığıyla samed bey den alabilirsiniz ben kefilim. Plastik ney alıp da sesinin güzel çıkmasını ya da yanmasını beklemeyin.
  ben kendilerinden ve neyimden çok memnunum Allah razı olsun

  • Eyvallah teşekkür ederim. Elimden geldiğince yardım ediyorum herkese. Eğer bir kusurumuz olursa hakkınızı helal edin.

 76. Selamun aleyküm hocam öncelikle.
  Ben plastik Ney ile 1 seneye yakındır üflüyorum ve de 4 5 parça nota bilgisi olmadan (göz alışkanlığı) ile üflüyorum. Nefes ayarlamada biraz sıkıntım var lakin bunu da üfleyerek atlatabilirim diye düşünüyorum.
  Sizce hangi Ney ile devam etmeliyim? Kız Ney’e devam mı yoksa Mansur Ney mi alayım?
  Bir de fiyat aralıklarınız da öğrenci indirimi varsa çok makbule geçer internet sitemi yazdım hocam. Haber bekleyeceğim inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam…

 77. Süleyman

  Esselamu aleyküm.
  Hocam 1 yıldır plastik Ney üflüyorum. Ney notalarının Ney üzerindeki yerlerini biliyorum lakin nota kağıdı üzerinde bilmiyorum pratikle alakalı biliyorum lakin Ney ile alakalı sorunum var.
  Plastik Ney ile 2. ve 3. perdelere çıkış yapamıyorum sizce Mansur Ney mi daha iyi kız Ney ile mi?
  Cevabınızı bekliyorum hocam inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam..

 78. Hasan

  Merhabalar ileri seviye bir kız ney almak istiyorum çap olarak 26 mm 27mm olabilir boynuz başpareli toplam maliyeti ne olur ?

  • elimde öyle bir kamış var ise 500 tl

 79. merhaba hocam ben şu anda pilastik re ney kullanıyorum bana uygun bir ney
  varmı teşekürler.

 80. Orhun

  Selamın aleyküm hocam ben profesyonel ney almak istiyorum öğrenciyim indirim ve taksit imkanı olur mu?

 81. Furkan

  Sipürde ney ve mansur ney orta düzey ikisinin fiyatları kaça maal olur acaba.

 82. australianeyzen

  hocam ben avustralyada yasiyorum 9 aydir ney ufluyorum. profesyonel bir ney almak istiryorum elinizdeki ney ler samandag kamisimi bilgilendirirseniz sevinirim

 83. enes

  merhaba neyin başparesi nin altındaki boğuma yapılan dövmeler yazı gibi şeyler nasıl yapılıyor ?

  • Değişik yöntemler var bazısı yakarak yapıyor. Ben ise hattata yazdırıyorum.

 84. enes

  birde boğumların arasına ney yüzzüğü gibi bir şey takıllı gördüm o nasıl oluyor kendi neyimede yapabilirmiyim
  (fotoğraflarda üstten alta 9. fotğraf )

  • Onlar tel sargılardır. Güzel durmasına karşın sarması biraz zahmetli. Tamamen senin göz zevkine kalmış. İstersen yaptırırsın veya yaptırmazsın.

 85. çiğdem

  Hocam mb ben konservatuara başladım iyi bir ney istiyorum 400 liralık olandan alıcqm ama kaç taksit yaparsınız

  • telefon ederseniz daha iyi olur 05059370985

 86. ferdi

  merhaba hocam bende 800mmlik mansur ney var baslangıç için uygunmudur?sağlağım ama ney sol açkı sıkıntı olurmu?

 87. Hamza

  Hocam yaklaşık 3 sene önce ney üflemeye başladım ama 1 buçuk sene kadar da bırakmışlığım var. Geçenlerde tekrar başladım. Orta düzey bir kız neyim var. Yeni ney almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

  • tabiki önceki neyinden iyi bir ney olmalı ki hevesin kaldığı yerden devam etsin. Bütçene uygun olarak 175-500 tl arasında bir seçim yapabilirsin

 88. Tuğba

  Hocam ben ney uflemeye başlamak istiyorum ama bunun için güçlü bir nefesimizin olmasi mi lazım . Kız ney mi önerirsiniz

 89. ayca

  merhaba, ben de yeni bir yolcu olarak aranizdayim. henuz bi neyim yok ama tavsiyeniz uzere orta seviye kiz neyi almayi dusunuyorum burdan temin edebilir miyiz?

 90. Erdal Güç

  Merhaba hocam ben şuan yurtdışındayım uzunzamandır ney sesine aşığım ve artık çalmak istiyorum bu msjdan bir ay sonra memelektime Ağrıya dönecem mevk nasipederse hiç ney çalmadım baslamak istiyorum acaba yardımcı olurmusunuz

 91. kemal

  Hocam merhaba
  Hafta içi saat kaç aralıklarında dükkanınız açık bilgi verirseniz sevinirim.

  • hafta içi pazartesi günü hariç öğleden sonraları atolyede oluyorum

 92. Reis-25

  Sayın hocam 2 ayrı yerde ney fiyatını sordum 120 tl denildi fiyatı uygunmudur?

  • idare eder. aslında fiyattan öte kimden aldığınız önemli

 93. haldunkizilates

  Merhaba Hocam. Ben orta düzey mansur ney alacağım fiyatını mail atabilirseniz sevinirim.

 94. Nur

  Merhaba. Ben bir senedir ney çalıyorum ancam parmaklarım normale göre kısa olduğu için ilerleme kaydedemiyorum. Neyimi değiştirmek istiyorum. Nasıl bir ney almalıyım yardımcı olur musunuz?

  • müstahsen veya sipürde ney tercih edebilirsiniz.

 95. OĞUZ KAAN DİNÇ

  Merhaba Hocam;
  Ben uzun zamandır kız nisfiye ney üflüyorum artık daha çok tasavvufa yönelmek istiyorum hangi neyi tavsiye edersiniz ve nasıl sahip olabilirim internette çok ama güvenebilir miyim akorduna boyuna hiç detay yazılmıyor.

 96. Elif

  Merhaba eşimin kız neyi var kendi kendine öğrendi ona güzel bir ney hediye etmek istiyorum hangisini önerirsiniz

 97. ali gok

  Selamun aleykum hocam ben ney almak ve ogrenmek istiyorum. 184 cm boyundayim kollarim ve parmaklarimda uzundur. Nasil bir ney ile baslamalyim?

  • Melik

   Elimde orta duzeyin ustunde izmir segah ney atolyesinde ozel yaptirttim 200 tl ye ihtiyaca biayen satiyorum kiz neyi dir catlagi cizigi yok whatsaapdan resim yollarim 0537 414 8191

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir