Ney Fotoğrafları İletişim Formunun Altındadır

Yeni Başlayacağım Nasıl Bir Ney Almalıyım?

Başlangıç için kız ney almalısınız. Neden kız ney? Öncelikle ilk defa bunu duyanlar için bir şeye netlik kazandıralım. “Kız ney” kızlar için veya bayanlara yönelik bir ney demek değildir.Kız ney 4 ses de denilen akordun adıdır. Eğer bayanlara yönelik bir isimlendirme olsaydı “zenne” tabiri kullanılırdı.

Neylerin sesi büyüdükçe daha tok ve kulağa hoş gelen bir tınıya sahip olur. Bununla beraber olarak üflenmesi zorlaşır. küçüldükçe de daha kolay tutulur ve üflenir lakin sesleri tizleşir ve bizim tabirimizle “düdükleşir”. Bu nedenle en ortalama boya sahip olan ney kız ney başlangıç için tavsiye edilir. Kurslarda da bu ney kullanılır.

Ney Fiyatlarını Ne Belirliyor?

Ben hepsine aynı emeği veriyorum. Hepsi aynı kalitede . Fiyatı kamışın kalınlığı belirliyor. Mesela 650 tl lik neyin kalınlığı 25 mm civarında iken 200 tl lik neyin kalınlığı yaklaşık olarak 21 mm kalınlığında. Kamış kalınlığı arttıkça daha tok ve daha iyi bir sese sahip olurken kalın kamışlar hem zor bulunur hem de maliyeti açan usta için fazla olur.

Hangi ney?

Eğer ki “Ben başarıp başaramayacağımı bilmiyorum. Ben bir ney alayım eğer başarırsam ileride daha iyi bir ney alırım” diyorsanız 200tl lik olan neyi tavsiye ederim

Eğer  ki “ben başarıp başaramayacağımı bilmiyorum ama bir daha da ney almak istemiyorum. Bu neyle devam ederim.” diyorsanız o halde 275 tl lik bir ney öneririm.

Eğer ki “ben bu işi kafaya koydum kesin niyetliyim sesleri güzel ve kolay çıksın.” diyorsanız o halde 350 tl lik olan neyi öneririm.

Eğer ki sesleri tonu daha tok ve daha üst düzey bir ney almak istiyorsanız 500 tl lik bir ney öneririm.

Eğer tok sesli ve çaplı bir ney istiyorsanız üst düzey kalitede 650 tl lik bir ney almanızı öneririm

Bunların dışında özel koleksiyon seviyesinde her ustanın elinde sayılı adet olan kamışlardan yapılan neylerden birine sahip olmak isterseniz 1000 tl lik bir ney öneririm.

Kapıda Ödeme İmkanı Vardır

Telefon: 0505 021 81 41

D sınıfı kalite ney 200 tl

C sınıfı kalite ney 275 tl

B sınıfı kalite ney 350 tl

A sınıfı kalite ney 500 tl

A+ sınıf kalite ney 650 tl

Koleksiyonluk kalitede sayılı kamışlardan yapılan ney 1000 tl

manda boynuzu başpare 250 tl dir

Tel sargı 150tl dır

Ney üzerine yakma işlemi 35-75tl arası zorluğuna göre değişmektedir.

Tornada el yapımı delrin başpare 45 tl (neyin yanında ücretsiz)

İletişim: neysadasi@gmail.com

(Neyin Sağ veya Sol Açkı olmasını lütfen belirtiniz. Bu neyin arka perdesinin sağ tarafa veya sol tarafa yakın olmasını belirleyen şeydir. Eğer ilk defa üfleyecekseniz arka perdesini açmadan veriyorum)

“Ney Siparişi” hakkında 190 yorum

 1. meraba hocam. Ben ney öğrenmek istiyorum. yeni başlayan biri olarak nasıl bi ney önerirsiniz. şimdiden teşekkürler..

 2. ney çalmayı bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. ney çalmaya yeni başlayan biri için profesyonel mansur ney uygun mudur hocam?

 3.  merhaba ben de ney öğrenmek istiyorum.Ama boyum 1.46 falan normal neylere parmaklarım yetişmiyr boya göre ney siparişi yapılıyor mu?

 4. Hocam yaklaşık 1 senedir kursa gidiyorum. Elimdeki ney orta düzey bir ney. Profesyonel bir ney almak istiyorum. Taksit imkanı var mı yada adresinizi verseniz ben istanbula geldiğimde alsam. (Aşiran perdesi kapalı)

 5. hocam yaptığınız neyin nemli kalması için yağlayıp da mı bekletiyorsunuz yoksa suyla mı bekletiyorsunuz çok önemli ***

  1. Neyin nemli kalması için en iyi yöntem üflemektir.Neyinizi yeni almadıysanız devamlı yağlamayın.Ayda bir yağlamak yeterli olur.Bana soruyorsan ben senede bir belki yağlarım belki hiç yağlamam

 6.  merhaba hocam ben bazı ney taksimlerini indirmek istedim fakat doğru düzgün indirilcek sitelere rastlamadım.Sitede böyle bir imkan sağlanırsa gerçekten güzel olur üyeler için.

 7. *hocam öncelikle kolay gelsin.yaklaşık 6-7 aydır amatör olarak neyle uğraşmaktayım yalnız elimde bulunan neyden memnun değilim profesyonel bir kız ney almak istiyorum fiyatı ve ödeme koşullarını açıklarsanız sevinirim

 8. *tamam hocam istanbula uğrayacağım inşallah 1 hafta içerisinde fırsat bulabilirsem yanınıza uğrar ayrıntıları konuşuruz tekrar kolay gelsin …

 9. *Hocam hayırlı ramazanlar,profesyonel ney fiyatlarınızı taksit yaparken kredi kartı mı istiyorsunuz? yoksa posta çeki gibi veya başkabir ödeme şekliniz varmı? Teşekkür ederim.Burdurlu neyzenler adına

   1. hocam merhaba, bende yeni başlıyacam Ney almak istiyorum ne önerirsiniz iyibirşey almak istiyorum almışken. birde kredi kartım yok taksiti nasıl yapabliriz .. şimdiden teşekkürler.

 10. hocam benim bir süpürde bir kız (çaplı) birde normal orta düzey kız neyim var diğerleri küflenmiyor ama çaplı olanının ilk kamışı küfleniyor nerdeyse her gün dişimi fırçalayıp üflüyorum fakat durum aynı ne yapmam lazım. neyi yağlıyorum.*

  1. Diş fırçalamanın bir etkisi yoktur. Şimdi küften kastınız kararma ise o gayet normaldir. Fakat kötü bir biçimde kokuyorsa bu kılıfında muhafaza ettiğiniz için veya rutubetli bir ortamda kaldığı içindir. Size önerim neyinizi bol suyla yıkayın sonra ise güneş gören yerde kurutun. Bunu geçene kadar tekrarlayın. Çünkü küf kokusu biraz zor geçer. Bir daha olmasını istemiyorsanız. Neyi kılıfından veya çantasından çıkarın öyle muhafaza edin.

     1. Biraz hoşgörün..kusura bakmayın hocam ben sadece bu konuyla ilgili bilgi almak istemişdim.Pahalı dedim evet..Ney fiyatları için demişdim yinede sağolun..

 11. ** merhaba ben ney eğitimine yeni başladım. bir ay önce kadıköyde bir yerden 80 tl ye amatör düzey kız ney aldım. ismekteki ders veren hoca bu kız neyin iyi olmadığını sahte olduğunu söyledi. başparesi plastik olan değil de boynuzdan yapılanları çok daha iyi olduğunu ve onlardan almamızı söyledi. sizin neyleriniz hakkında bilgi almak istiyorum. benim aldığım kız ney sizin fotoğraflardaki orta düzey kız neyin görüntüsüne benziyor. kalitesi iyi değilmiş. hocanın tavsiye ettiği kız ney de sizin koyduğunuz profösyenel kız neye benziyor. başparesi boynuz olanını tercih etmemizde fayda olacağını söyledi. nasıl alacağımı tam bilmyorum. yardımcı olur musunuz?

  1. Merhaba şöyle söyleyeyim 80 liralık neye 100-150 liralık boynuz başpare takarak hem paranıza hem de boynuza yazık etmiş olursunuz. Bahsettiğiniz ney muhtemelen sahte değildir ama kötü bir neydir. Neylerde genelde iki tip başpare bulunur birincisi delrin denilen sert malzemeden otomatik CNC makineleriyle işlenilerek yapılır.(ben tornada her neye uygun çekiyorum daha iyi oluyor). Bunların içinde oval bir ses haznesi bulunur. İkincisi ise kalıpla hazırlanmış ucuz plastikten yapılır. Bunlarda ise ses haznesi bulunmaz boru gibi dümdüzdür. Sizin boynuz başpareden çok iyi bir neye ihtiyacınız var. Ama sesler rahat çıkıyorsa şimdilik idare edebilirsiniz. Benim neylerim hakkında bilgi almak istemişsiniz. Benim neylerim ses ve akord olarak daha iyidir. Başparelerini kendim torna da yaparım ve fazla yapmam genelde sipariş üzerine özel yapmayı tercih ederim.

 12. *Anladım teşekkür ederim.. o aldığım neyi bugün iade ettim, kursa gelenlerin çoğu yeni öğrenecek olmasına rağmen kaliteli olması için neyleri profesyonel almayı tercih ediyorlar. sizin profesyonellerdeki son fiyatınız ne? bir de isminizi nedir, üsküdar da başka özel sipariş üzerine ney yapan var mı? ney siparişi aldığınız da kaç gün içerisinde teslim ediyorsunuz? bunları da öğrenebilirsem memnun olurum

  1. Benim profesyonel neylerim 250-500 tl arasındadır. Adım Samet Baştuğ. Adres üsküdar selamsız dolmuş durağı karşısı merkez emlak tabelalı bina kat 3 no 6.

 13. *verdiğiniz bilgiler yeterli benim için teşekkür ederim. haftasonu cumartesi günü neylerinizi görmek için gelsem atölyeniz açık olur mu, hafta içi gelmem mümkün değil çünkü

 14. *Merhaba hocam. 7 senedir gitar çalıyorum. Arkadaşımdan, plastik ney ödünç aldım, aynı gün ses çıkardım ve şu an bir kaç makam (saba,hicaz) çözdüm. mansur neyin sesi çok hoşuma gidiyor. batı armonisine ile alakam oldu bugüne kadar, türk musikisi armonisine dair bir bilgim yok ama Ney enstrümanında çalınacak şey batı sound u değil biliyorum. Batı armonisi altyapılı birisi olarak, Notasyon sürecini hızlı kavramak adına mansur ney önerir misiniz? Bir de orta düzey mansur ney fiyatlarını mail hesabıma cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar..

 15. hocam kolay gelsin ney taşıma çantaları fiyatları ne kadar 2li ve 5 li çantaların fiyatlarını öğrenebilirmiyim.tşkrler

    1. Mümkünse dudak pozisyonu belli olunca hemen orada açılmalı. Ama böyle bir imkan yoksa ses çıkarana kadar arka perde kapalı olursa daha isabetli olur. Ki o perde başlangıç aşamasında uzun bir süre boyunca kullanılmayacak.

 16. Mhh simdi caldigimin arka perdesi sol da kaliyor bana ayirdiginiz nasil hocam? Sagdan caliyorum sola degistirmem zor olur

 17. merhaba hocam. yaklaşık 1 yıldır kendi çabamla ney üflüyorum ve çıkaramadığım şarkı ya da ses yok gibi.. profesyonel ve manda boynuzu başparesi olan bir ney istiyorum.nakit param yok. istanbul fatihte ikamet ediyorum. kurs almak ve bazı şeylerde sormak istiyorum. 100 veya 200 peşin versem nasıl taksit yapabiliyorsunuz ve kurs verme olasılığınız nedir? yardımcı olursanız sevinirim.

 18. Hocam selam,

  Arka perdesinin ya da diğer perdeleri açılması ve başparenin açılması için önceden mi söylemek gerekiyor yoksa atölyenizde hemen yapıyorsunuz? Birde kurs başvuru sayfasında hata geliyor. Mail tanımsız diye…

  1. Sadece arka perdesini hemen açıyorum diğerleri zaten hazır oluyor o aşamada. Mail hususunda kontrol ettim bir problem yok bana ulaşıyor. Şuan yorumunuzdaki mail de hatalı sanırım “hotmil.de” diye bitiyor. Doğrumudur?

   1. Hmm, mümkün olabilir ama benim mail otomatik geldiği için dikkat etmedim.
    Konuştuğumuz gibi,inşaallah yarın 15:00 dan sonra yanınızdayım.

    İyi geceler.

 19. hocam süpürden neyleriniz fiyatı nı öğrenebilirmiyim makul bir fiyat söylerseniz alabilirim tabi kefil oluyorsanız… ayrıca kamışınız nerenin kamışı??

  1. sipürde hazır neyim yok. Yapmam lazım. Ney fiyatı için bütçenizi öğrenmem gerekir ki ona göre bir kamış açayım bir de kamışlar adana kamışıdır. Kefil sözünü hiç duymamış kabul ediyorum. Fiyat meselesini mail yoluyla veya özelden konuşursak daha iyi olur.

 20. hocam ben ney almak istiyorum,şuana kadar hiç ney üflemedim, nasıl ney önerirsiniz bana?fiyatı nasıl olur ve taksit yapar mısınız,istanbul dışındayım.

 21. Merhaba,
  Ney üflemeyi çok istiyordum ve 1,5 yıl kadar önce kız ney aldım. Bulunduğum yerde kurs yoktu ve ben kendi kendime sesleri çıkarmaya başladım. Daha sonra sesleri yanlış çıkarıp öğrenme korkusuyla bıraktım. Yazın taşındım ve yarıyıl tatilinde bir ney kursuna yazıldım Hocamız benim neyimi beğenmedi. Oldukça amatör buldu. Gerçekten de onun üflediği neyin sesiyle benim neyin sesi arasında çok fark vardı. Biraz daha kursa devam edip hocamızın önerisi ile yeni bir ney almak istiyordum. Ancak kursumuz öğrenci azlığından kapandı. Gelecek ay başka bir yerde kurs açılacakmış başka br hoca olacak yani. Benim kız ney de ses kutusunda çatlak var ve ses gerçekten çok zor çıkıyor. Benim yenden ney almam lazım. Taksit imkanınızın olması güzel. Ancak aldığımız neyin sesini hocamız beğenmezse değişim ya da iade şansımız var mı?

 22. S.a ben profesyonel düzey bir kız ney ve boynuz başpare almak istiyorum bu ne kadara gelir? birde kargo olarak yolluyormusunuz?

 23. Selamin aleykum hocam, ben yurt disinda yasiyorum. Agabeyimin supriz hediyesi sayesinde Ney ile tanistim. elime aldigimda nasil tutulacagi hatta komik ama sesin nerden ciktigi hakkinda bile hic bir bilgim yoktu. kendi cabalarimla internet sayesinde suan tam olmasada nota seslerini alabiliyorum, malesef yasadigim yerde hic bir sekilde Ney kursu yada neyzan bulunmamakda. bugun sans eseri sitenizi bulup uye oldum ve 2. ders de bulunan Salat-i ummiye ufledim, size nasil tesekkur etsem azdir. insallah Sizin sayenizde kendimi ilerletmeye caliscam. emeginiz ve ugraslariniz icin allah razi olsun…

 24. Allah’ın selamı üzerinize olsun ii günler ben ney bilmiyorum ama bir o kadar da almak istiyorum babama danısıp kursuna gitmeme imkanım yok yani öyle bir ney dersi veren kurslar yok hem babamda yollamaz bn kendim öğrenmek istiyorum öğrenebilir miyim bir de bana nasıl bir ney önerirsiniz profosyenel neylerin sesi daha güzel diolar alsam öyle rahat ney öğrenir miyim

 25. sayın hocam iyi geceler ben bir ney dinleyicisi olaraktan ney sadanızı duymak istiyorum, ben ney dinlemeyi çok sevdiğim gibi ve üflemeyi de çok istiyorum vandan sizi anıyorum ve kur*an kursu öğreticisiyim ufak bi hatıramı anlatayım vaize hocamızı sohbete davet etmiştik ve sonrası görev yaptığımın kurumun ilahi gurubunda yer alıyodum sonrası yolda yürüyerek giderken hocam ben ney falan çalmak istiyorum oda çok güzel ama ney çalınmaz üflenir dedi ve artık bende çalmak değilde üflemeyi çok istiyorum ve idealim oldu kararlıyım vanda özel ücretli kursu var ama ben allahu azimüşşan nefes verdiği muddet çe ben bunu
  gerçeklektirmek ve üfleyebilirmisin diyenlere ney üfleyerek dinletmek istiyorum ve piyasada ki 20 ve 30 arası neyler var işime yarar mı

 26. Hocam ben de ney üflemek istiyorum ilk başta kız ney yada orta ney almak zorundamıyız direk profesyönel neyden başlayabilirmiyiz ayrıca boynozlu baş parenin farkı nedir ney almak için sipariş mi vereceğiz

 27. Selamun Aleykum degerli ustad, ben yaklasik 2 bucuk 3 yildir ney uflemeye calisiyorum. Daha yeni basladigimda kursa gittim 5-6 ay kadar ve hocamiz bize birer ney siparis etmisti. Istanbuldan getirtti (ben Belçikada oturuyorum) ve 250TL almistik. Bendeki ney Kiz ney fakat ben bu neyden istedigim parlakligi alamiyorum. Kendi evimde kucuk bir studyo var kayit yapiyorum fakat ney sesini kayit ederken hep bir hava sesi geliyor hafiften. Ben daha yeni basladim tabiki profesyonel neyzenler gibi ufleyemem fakat acaba kayit icin daha farkli neyler yapiliyormu? Mesela delikler daha buyuk olsa, daha genis olsa daha rahat ses cikartabilirmiyim? Daha purussuz ses alabilirmiyim?
  Saygilar

  1. aleyküm selam. Üstadım söylediğiniz sıkıntı biraz üflemeyle biraz ney ile biraz da başpare ile ilgili. Şöyle ki başparenin malzemesi ve formu o pürüzlü sesi etkiler. Yine neyin çapı ve et kalınlığı da etkiler. Benim fikrim sizin ihtiyacınız olan çaplı ve etli bir kamıştan, başparesi delrin ve başparenin içinin haznesiz olan bir neydir. Ama yine de neyi bir görsem daha iyi olurdu.

 28. selam aleykum hocam, ben internetten 40 liraya ney aldım ama neyden 1. devre ılık nefesle üflediğimde ses çıkmıyor neyden kaynaklı olabilir mi bu beni hayal kırıklığına uğrattı

 29. Hocam yaklaşık 5 6 ay neyimi kullanmamıştım. geçenlerde neyimi yağladım ve şimdi tekrar kullanmaya başladım. bazı sesleri çıkarmada zorlanıyorum. Bu seslerin kayması veya bozulması söz konusu olabilir mi? bunu nasıl test edebilirim? bu işleri buralarda yapabilen yok bunun bir kolay yolu varmı? bir bilg programı veya benzer bir şey?

 30. hocam merhaba. ben ney ile 3 aydır uğraşıyorum çok hevesli başladım geceleri bile burnuma ney kokusu geliyordu. her an üflemek istiyordum. ses ve nota bilgim var az çok. ben izmirde bir yerden 200 tl lik ney sipariş verdim bana çatlak ney gönderdi. onu iade ettim sonra buruşmuş ney gönderdi. internetten aldım sesleri bozuk çıktı velasır kelam hocam beni neyden soğuttular.ben doğuda görev yapıyorum düzgün hocada yok. iyi bir ney istiyorum.

 31. Merhaba. Benim almak istediğim gerçekten profesyonel bir ney olması 4 oktavıda çok iyi çıkarmak istiyorum. en tiz seslerde sorun yaşıyorum şu anki neyim ile. öyle bir ney olsun ki bir daha öylesini bulamam diyebileyim. Bunun için kaç bin vermek gerekir? 10-15 çeşit neyden hangisinin klasik müzikte kullanabileceğimi halen daha öğrenemedim?

  1. Neyden hiçbir zaman dört oktav ses çıkmaz.
   Tiz seslerin iyi çıkması için neyin çapının az olması gerekir.
   Dediğiniz neye denk gelmelisiniz
   Batı müziğini mansur ney ile icra edebilirsiniz.

 32. selamun aleyküm hocam ben profesyonel bir ney satın almak istiyorum boynuz başpare ile ne fiyatı ne kadara denk gelir?

   1. Boynuz başpare ne oluyor hocam ben bi ney sordum 250 dedi kısa ve üstü siyah plastikti kalitesini nasıl anlıyoruz

 33. öncelikle bu çalışmalarınızdan dolayı teşkkürler sitenizden çok yararlandım allah razı olsun ki böyle bir site yapmışsınız ilerde başarılarınızı ve biz ney aşıklarına yardımlarınızı esirgemezsiniz inşallah ben mersinde yaşayan bir ney aşığıyım neyim çok güzel ve neyimi çok seviyorum mersinde atölyesi bulunan mest-i hayal üstadımdan aldım neyimi.küçük bir sorum olacak değerli vaktinizi aldıysam hakkınızı helal edin üstadım soğuğ havadanmıdır bilemiyorum neyimde cızırtılı ses çıkıyor birde yağladıktan sonra pamuklaşma oluyor kış havasıyla bir ilgisi olabilirmi.çalışmalarınızda başarılar allah yardımcınız olsun

  1. Yağladıktan sonra pamuklaşma dediğiniz büyük ihtimal küf. O sesi çok etkiler. Temizlemeniz lazım. O nedenle neyi suyun altına iyice tutun temizleyin. İçini iyice çalkalayın sonra kuru bir yerde muhafaza edin. Çünkü tekrar küflenir. Kılıfında muhafaza etmeyin

 34. merhaba. ben ney sesinin çok seviyorum ve şimdilik bir plastik kız ney aldım. ses çıkartıyorum nota yerlerini filan öğrendim . öğrenciyim yarı yıl tatilinden sonra kursa başliycam.boyum 1.85 kolum da bayağı uzun.kız ney 70 cm.bana göre küçük zorlanıyorum.mansur ney olabilirmi.ve bu sıralar ney almak istiyorum yardım edermisiniz?

 35. Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur.

 36. Hocam cok ney calmak istiyorum ney fiatlarına bakıyorumda 40 tl ye olanlarda var onlardan alsam sıkıntısı nasıl olur

 37. İyi akşamlar abi ben 15 yaşındayım hiç kursa gitmedim ney almak istiyorum 1 tane ama durumumuz o kadar iyi değil bana bir yardımcı olurmusun internet sitesine linkimi yazdım ulaşırsanız çok mutlu olurum

 38. hocam ben neye yeni başladım fakat bendeki ney bolahenk nısfiye (Mİ) ney ve öğrenci olduğum için kendi imkanlarımla öğrenmeye çalışıyorum ses çıkarmayı başardım ama çıkardığım notalara kız neyden farklı çıkıyor bu normal mi birde bolahenk nısfiye neyde notalar değişiyorsa onları paylaşa bilir misiniz.Şimdiden çok teşekkürler.

 39. Merhaba,ben 4 aydır ney üflüyorum.Suan elımde plastık bır kız ney var mansur neye geceyımmı.Eğer mansur ney tavsiye ederseniz orta duzey mansur ney fıyatı ne kadar olur.

 40. S.a. hocam ben hic kursa gitmedim ama yaklasik 1 senedir ney ufluyorum kafama gore nota bilgimde yok. Ben kursa yazilmayi dusunuyorum ayrica birde ney almak istiyorum. Elimde kız neyi var ama daha iyi bir ney satın almak dusuncesindeyim sizce hangi neyi almaliyim bir suru cesit var. Benm de bilgim olmadigi icin acikcasi kararsiz kaldim .. Sah neyi nasildir ?

 41. Selamun aleykum hocam ben liseye yeni gectim ve ney calmayi cok istiyorum plastik bir neyle kendi cabalarimla ney calmayi ogrenebilirmiyim… biraz daha ilerlersem profesyonel bir ney alacagim…

 42. Oscar Morales Navarrete

  I want to know if I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 43. Oscar Morales Navarrete

  I want to know I can buy a ney from Spain (with its included carrying case ) and what would be the price

 44. mrb ben 3 yl önce plastik neyden ses çıkarmak için uğraşmıştım kursta sonra bırakmak zorunda kaldım şimdi bir arkadaşımdan özel ders alacağım ve güzel bir neye ihtiyacım var orta düzey 175 tl yazmışsınız sanırım başparesi 30 tl olandan değil mi? Ney sesine bir hayranlığım var ve bunu gerçekten başarmak istiyorum aldığımda memnun kalır mıyım? Ben istanbulda oturmuyorum ödeme ve ürünün ulaşımında sıkıntı yaşar mıyım

 45. ben yeni ney çalmaya başlamayı düşünüyorum ama ders almaya gidemem hem maddi hemde iş yerinden fırsat bulamam peki bu ney’i evde çalışarak öğrenebilirmiyim dersleri falan oluyormu

 46. mansur ney ile derse başlamak iyi olurmu daha ilk defa derse başlayacağım bana olur dediler fikrinizi öğrenebilirmiyim

 47. hocam selamlar ben 9 ay ünce bir ney satın aldım pasif bir neydi iki üflemede ses çıkardım 20 sene önce kavak calardım kendimce dilsiz amatorce onun akbinde konya da neyzen ustasından ney yaptırdım kız si iyiderecede olduğunu ney hocası söyledi ben onlarca ezgi üfleyebiliyorum fakat nota hiç bilmiyorum yani notayla üflemiyorum her geçen gün ilerletiyorum hergün enaz 1 saat üflüyorum fakız kuvvetli ras çıkaramıyorumdüşük ıslak nefesle çıkarbiliyorun sizin ras sesini yakalıyamıyorum sorum şu komek kursları kocaelinde ney dersleri dolu oldugundangidemedim musikiyi ezberlersem çıkarıyorum benim nota öğrenmem lazımmı yaşım46 tamam becerim var yosa böyle ilerleyebilimmi tavsiyelerinizi beklerim saygılar

 48. S.a hocam, ben yüreğimin sesini neye aktarmak istiyorum. Daha önce hiç ney üflemedim, onun için sesi güzel ve kolay öğrenebileceğim bir ney tavsiyesi sizden istirham ediyorum. Bana fiyat ve eğer ücreti yüksek ise taksit miktarlarını yazarsanız sevinirim, saygılar.

 49. Hocam öncelikle acmıs oldugunuz kız ney için teşekkürlerimi sunarım ellerinize sağlık sesler gayet net ve cok kolay cıkmakta Allah sizden razı olsun yüreğinize ve emeğinize sağlık tekrardan umarım birgün yüzyüzede tanısmak nasib olur muhabbetle…

 50. merhaba,Ney üflemeye başlamak istiyorum.Alacağım neyin tabiri caiz ise ömürlük olmasını çocuklarıma bırakabilmeyi istiyorum.Fiyat sorun teşkil etmez ne önerirsiniz

  1. Ben hocamızın neylerini tevsiye ediyorum kendisiyle iletişime gecebilirsiniz ben iki neyide hocamızdan aldım

 51. Herkese selamlar. Yaklaşık 8 yıldır bağlama çalıyorum,ney üflemek ney çalmak hep aklımdaydı hep hevesliydim. Birgün artık almaya ve başlamaya karar verdim.İnternette araştırırken neysadası sitesine denk geldim. samet bey in sorulan sorulara samimi ve sabırlı cevapları beni ikna etti. ayrıca kendine güvendiği yazdığı yazılardan belli. bende neyimi burdan almaya karar verdim. 2 ay önce orta düzey mansur ney aldım kendilerinden.
  ney ile birlikte verilen deri çanta çok kaliteli. ben bir kusurunu görmedim. benim nota bilgim vardı ama uzun zamandır notalardan uzak kalmıştım ve bağlamayıda kulaktan çalıyordum. NEYimden çok memnunum.Ara sıra aklıma bir soru takıldığında samet beye whatsapp tan mesaj atıyorum her seferinde cevap yazıyor. Ahmet Kaya nın ney metodu kitabını aldım ve buradan kendi kendime ilerliyorum. Neyimde 2 ay içinde yanma başladı. yani ilk aldığımda açık sarı iken şimdi bazı boğumlar kahverengiye dönüyor. Bu çocuğunuzun büyümesini izlemek gibi bişey. Çok harika.
  Bu yazıyı yazma sebebim, eğer neye başlamak istiyorsanız, başlayın. Daha fazla düşünmeyin ve ney inizi bu site aracılığıyla samed bey den alabilirsiniz ben kefilim. Plastik ney alıp da sesinin güzel çıkmasını ya da yanmasını beklemeyin.
  ben kendilerinden ve neyimden çok memnunum Allah razı olsun

 52. Selamun aleyküm hocam öncelikle.
  Ben plastik Ney ile 1 seneye yakındır üflüyorum ve de 4 5 parça nota bilgisi olmadan (göz alışkanlığı) ile üflüyorum. Nefes ayarlamada biraz sıkıntım var lakin bunu da üfleyerek atlatabilirim diye düşünüyorum.
  Sizce hangi Ney ile devam etmeliyim? Kız Ney’e devam mı yoksa Mansur Ney mi alayım?
  Bir de fiyat aralıklarınız da öğrenci indirimi varsa çok makbule geçer internet sitemi yazdım hocam. Haber bekleyeceğim inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam…

 53. Esselamu aleyküm.
  Hocam 1 yıldır plastik Ney üflüyorum. Ney notalarının Ney üzerindeki yerlerini biliyorum lakin nota kağıdı üzerinde bilmiyorum pratikle alakalı biliyorum lakin Ney ile alakalı sorunum var.
  Plastik Ney ile 2. ve 3. perdelere çıkış yapamıyorum sizce Mansur Ney mi daha iyi kız Ney ile mi?
  Cevabınızı bekliyorum hocam inşaALLAH. Hayırlı günler. Vesselam..

 54. Merhabalar ileri seviye bir kız ney almak istiyorum çap olarak 26 mm 27mm olabilir boynuz başpareli toplam maliyeti ne olur ?

 55. hocam ben avustralyada yasiyorum 9 aydir ney ufluyorum. profesyonel bir ney almak istiryorum elinizdeki ney ler samandag kamisimi bilgilendirirseniz sevinirim

 56. birde boğumların arasına ney yüzzüğü gibi bir şey takıllı gördüm o nasıl oluyor kendi neyimede yapabilirmiyim
  (fotoğraflarda üstten alta 9. fotğraf )

 57. Hocam mb ben konservatuara başladım iyi bir ney istiyorum 400 liralık olandan alıcqm ama kaç taksit yaparsınız

 58. merhaba hocam bende 800mmlik mansur ney var baslangıç için uygunmudur?sağlağım ama ney sol açkı sıkıntı olurmu?

 59. Hocam yaklaşık 3 sene önce ney üflemeye başladım ama 1 buçuk sene kadar da bırakmışlığım var. Geçenlerde tekrar başladım. Orta düzey bir kız neyim var. Yeni ney almayı düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir şey tavsiye edersiniz?

 60. Hocam ben ney uflemeye başlamak istiyorum ama bunun için güçlü bir nefesimizin olmasi mi lazım . Kız ney mi önerirsiniz

 61. merhaba, ben de yeni bir yolcu olarak aranizdayim. henuz bi neyim yok ama tavsiyeniz uzere orta seviye kiz neyi almayi dusunuyorum burdan temin edebilir miyiz?

 62. Merhaba hocam ben şuan yurtdışındayım uzunzamandır ney sesine aşığım ve artık çalmak istiyorum bu msjdan bir ay sonra memelektime Ağrıya dönecem mevk nasipederse hiç ney çalmadım baslamak istiyorum acaba yardımcı olurmusunuz

 63. Merhaba. Ben bir senedir ney çalıyorum ancam parmaklarım normale göre kısa olduğu için ilerleme kaydedemiyorum. Neyimi değiştirmek istiyorum. Nasıl bir ney almalıyım yardımcı olur musunuz?

 64. OĞUZ KAAN DİNÇ

  Merhaba Hocam;
  Ben uzun zamandır kız nisfiye ney üflüyorum artık daha çok tasavvufa yönelmek istiyorum hangi neyi tavsiye edersiniz ve nasıl sahip olabilirim internette çok ama güvenebilir miyim akorduna boyuna hiç detay yazılmıyor.

 65. Merhaba eşimin kız neyi var kendi kendine öğrendi ona güzel bir ney hediye etmek istiyorum hangisini önerirsiniz

 66. Selamun aleykum hocam ben ney almak ve ogrenmek istiyorum. 184 cm boyundayim kollarim ve parmaklarimda uzundur. Nasil bir ney ile baslamalyim?

  1. Elimde orta duzeyin ustunde izmir segah ney atolyesinde ozel yaptirttim 200 tl ye ihtiyaca biayen satiyorum kiz neyi dir catlagi cizigi yok whatsaapdan resim yollarim 0537 414 8191

 67. Merhabalar,
  adresiniz hala aynı mıdır?
  Değil ise iletişim bilgilerinizi paylaşır mısınız hocam? İlk fırsatta gelmek istiyorum da…

  1. Adresim aynı sayılır. Tarif edeyim; Üsküdarda selamsız mahallesine çıkan sarı dolmuşların kalktığı yerde merkez emlak tabelalı binanın en üst katındayım. yalnız telefon edip haber verirseniz iyi olur. Telefon: 0505 021 81 41

 68. İsmini Vermek İstemeyen Seyirci

  Merhaba ben ney çalmayı öğrenmek istiyorum ama alıcağım ney hem iyi hem ucuz olsun istiyorum ortalama kaç TL olur (kız ney)

 69. Hocam selam uzerinize olsun. Yaklaşık 9-10 sene önce universitedeyken ney kursuna gitmiştim sesleri cikarmaya ve bir kaç eser çalmaya başlamıştım. Sonra bıraktım Elimdeki plastik kız ney simdi tekrar ney çalmak istiyorum daha çok tasavvuf muzikleri icra etmek istiyorum nasipse. Bütçem uygun boyum 1.55 parmaklarim cok uzun sayılmaz almışken 1 defa almak ve hep o neyi üflemek isterim bana hangi neyi önerirsiniz hocam ve sizden almak istiyorum simdiden Allah razı olsun

 70. Merhaba hocam orta düzey kız ney ile boynuz başpare ile sipariş etmek istiyorum fiyatı kaç liraya denk gelir? birde hocam benim eski kullandığım ney küf tuttu onu temizlemek mümkün mü eskisi gibi performans alabilir miyim?

 71. Selamlar. Profesyonel bir ney almayı düşünüyorum. 7-8 senedir uğraşıyorum. Ferdi tayfur ve Orhan gencebay müziklerini kolaylıkla calabilecek beni yormayacak bi ney olmasını istiyorum. Arab ezgileri için hangi ney’i önerirsiniz. Not: kaval önerisi olmazsa iyi olur.

 72. Merhaba,
  Iki senedir ney ufliyorum ve işleri büyütmeyi düşüniyorum.
  Ben Belçikada yaşiyorum ve Belçikaya sipariş mümkün olup olmadigini sormak istiyordum.

 73. Eğer ney siparişi vermek istiyorsaniz doğru adrestesiniz.Samet Baştuğ hocama teşekkürler.eger bu işe gönül verdiyseniz, dogru ses dogru nota istiyorsaniz profesyonel ney almanızı tavsiye ederim.Bu yol sabır yoludur.

 74. Slmalykm hocam ben nel üflüyorum bi ney ve mansur lakin sesleri çok güzel cıkmıyor yaklaşık 40 50 parça üfltyorum sizden ricam 10 numara bi ney istiyorum İsmimin yazılı olduğu fiyatı ve resmini gönderirmisiniz

 75. hocam ben 3-4 yıldır ney üflüyorum ama eğitimsiz yani sadece youtubede parmaklara bakarak (3-4 parça). ilk başladiğimda kamış neydi ama o kadar küflüydü ki zorlanmiştim bende plastikle değiştirdim. plastik neyim de çok uzun aşiran perdesini bantla kapatıp üflüyorum.sesleri düzgün çıkarabiliyorum ama şimdi sizce başlangıç olan kız neyi mi almaliyim yoksa 275 dediğiniz C kalite olanı mı bir de eğer aşiran perdesini açmazsanız çok da fazla sesi değişir mi acaba onu çok merak ediyorum?. teşekkürler şimdiden 🙂

  1. A b c d sınıfı neylerin farkı Kamışın kalitesidir. O nedenle bütçeniz ne kadar yüksek ise o kadar memnun kalırsınız. Așiran perdesinin kapalı olması seste herhangi bir fark oluşturmaz. Ama siz hali hazırda ses çıkarıyorsanız hangi el üstte tutuyorsunuz bellidir. Başparmağın alışması ve tutuşun doğrulması açısından bu düzeyde birisinin așiran perdesi açık bir ney kullanması daha iyi olur.

 76. Ni-ekmal Waedolah

  Atolyeye nasil gidebilirim? Ben ney ogrenmek istiyorum. Ben neyleri bi goreyim oyle satin alacam

 77. Hocam merhaba bende bir kız neyi var bütün delikleri kapatınca ses çıkaramıyorum ama 1 delik açıkken çıkıyor sizce ne gibi bi sorun olabilir?

 78. Hocam merhaba ben yeni başlamak istiyorum ve hem güzel ses vermesini istiyorum hemde sonraki zamanlar İçin tekrar başka bir ney almak istemiyorum bunun İçin hangi tür net tercih etmeliyim sizce ve ne kadar sürede çalmaya başları.m

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.