Şimdi rast makamındaki ilâhiyi geçelim.

Burada notaların yerlerini önceki çalışmalarda gösterdiğim için neyin perdelerini şematik olarak gösterme gereği duymadım.

Eserin içinde hiç arıza dediğimiz diyezli bemollü notalar yok o nedenle basit bir çalışma.

Kolay gelsin…

“Ney Dersi 7” hakkında 6 yorum

  1. hocam üfleme tekniği hakkında da biraz bilgi verseniz ben üflediğimde böyle ses çıkmıyor benim neyim mansur 3 4 ay kadar oldu ilahilerden şarkı türkü falan üfleyebiliyorum çabuk öğrendim ama üflememi değişik yapmaya çalışsamda böyle ses çıkartamıyorum
    biraz taktik verseniz

  2. Ney uflemeyi bu kadar hızlı ve kolay anlaşılır öğreneceğim aklımdan geçmezdi. Emeginiz icin teşekkürler yureginize sağlık

  3. sa hocam sitenize yeni üye oldum 2 aydır ney üflüyorum keşke daha önce karşılaşsaydım sitenizi çok beğendim gerçekten, emekleriniz için Allah razı olsun. hocam ben notaları ezberleyip üfleyebiliyorum portreden takip ederken karıştırıyorum. bunun için solfejin faydası olur yazmışsınız salatı ümmiyenin yorum kısmına. suan ey asıkı dildade çalışıyorum bunun solfej kısmını yayınlamayı düşünüyor musunuz, yayınlarsanız çok faydası olur gerçekten.

  4. Selamın aleyküm merhaba hocam ben kız ney aldım ilk öğrenme aşaması olarak bir aydır üflüyorum ses çıkartabiliyorum tam tonu dört dörtlük değil zaten .hem üfleyip nota basmaya çalışırken parmak uyumunu sağlayabilmem için ne yapmak gerekir.bilgi verirseniz memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.