İki adet Notayı istifadenize sunuyorum

ilk videonun notası

ynsemre 002bu da ikinci paylaştığım video ya ait

“Yunus Emre Dizi Müziği Notaları” hakkında 46 yorum

     1. Mehmet bey arkadaş çıktığını ve nasıl çıktığını bilmeyebilir. Keşke biraz bilmiş tavırdan ve arkadaşa direk hitaptan çok nasıl olduğunu söyleseydiniz. Zeynep hanım Halid bey mansur ney le üflenen bu notaları kız neyde ya aynı notalar bemol diyezlerle desteklenerek veya başka notalara aktarılarak üflenebilir. Benim hatırladığım böyle. yanlış biliyorsam da affınıza sığınırım.

     1. Bilgi yetersiz demeyelim kimseye.
      Ben tartışmanıza son vereyim. mansur ney ile üflenmiş olsa bile kız ney ile aynı eseri tabi ki geçebilirsiniz. Fakat akordları farklı olur. Kayıda eşlik edersenseniz uyum sorunu yaşarsınız.

 1. müthiş bi ses kız ney ile üflemek mümkün mü ben denedim fakat jenerikte ilk videodaki sol sesini bi türlü çıkaramıyorum

  1. Biz de kız neyi ile üflemeyi denedik, tabi ki mansur ney gibi ses çıkmıyor ancak sol’ü bemol üflemek gerekiyor.

 2. gayet güzel sağolasın bir yeri çıkaramıyordum sen çıkarmışssın ama galiba 2.müzikte bir yanlış yazım olmuş

 3. gerçekten çok güzel … bu parçayı üflemek isterim malesef yeni başladığım için sanırım biraz zor 🙁

 4. Paylasim icin tesekkürler Dizide aşk müziği olarak gecen bir parca daha var onun da notalarini paylasirsaniz cok sevinirim

 5. Kız ney ile üflenir fakat notaları transpoze ederek ufleyebilirsiniz ,o da iyi bir eğitim ve yetenek gerektiren bir durumdur …

 6. Neyzen selçuk turmuş

  Notayı yazan arkadaşın eline sağlık ancak ikinci nota yanlış ritimde yazılmış. nota 4 zamanlı değil 6 zamanlı 6/4 lük yazılması gerekiyor.ayrıca son satır ikinci ölçüdeki üçüncü nota da re bemol olacak.ilk notanın son satırındaki ikinci ve 3 notanında birbirine bağlı sekizlik nota olması gerekiyor.

  1. evet sayın hocam söylediklerinizin hepsi doğru. İlk eserdeki son satırda notaları birleştirmeyi unuttuğum için iki ayrı dörtlük gibi olmuş. Aslına bakarsanız o satır ilk satır ile aynı olduğu için dikkatimden kaçmış.
   ikinci eser için konuşmak gerekirse. 6/4 lük yazılabilir hatta daha doğru olur. bu bahsettiğiniz re bemol olanı ben icranın değişik yerlerinde doğrudan do olarak duydum. Ayrıca hem üfleyenler kolay öğrenmesi açısından ve kulağıma daha hoş gelmesi açısından bunu tercih ettim.Anlaşılan İki eseri de elden geçirmeliyim. Aceleyle yazıp paylaşmıştım ama sanırım bayağı ilgi duyuldu. Tavsiyeleriniz için çok ama çok teşekkür ederim.

 7. Mansur ney ile çalınan bir parçaya kız ney ile eşlik edebilmek için çok iyi bir transpoze yeteneğinin olması gerekir.Bunun yerine çalınmak istenen parçanın tonun audacity veya emsali programlarla değiştirip kız ney tonuna yani bir ses yukarı taşımak daha yerinde olur.

 8. Cok tesekiur ederim notalar icin
  Hem kiz hemde mansur neyimle ufleyebildim
  Ben direk ayni notalarla ufledim
  Kaydirma yapmadim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.