+905050218141
neysadasi@gmail.com

Sabır

Sabır

neyzen

Bilinenin aksine ben Ney üfleme bırakılınca gerilediğini düşünmüyorum.Herkesin başına, başlarda uzun uğraşlar sonucu elde ettiği sesi ertesi hafta, hatta ertesi günü bulamamak gelmiştir.Bu noktada biraz sabır gerekir işte. Birçok kişiden şöyle duydum “Bu neyi hergün çalışmak gerekiyormuş.Bir gün bile üflemezsen en başa geri dönüyormuşsun.Bize göre değil bu iş acayip sabır istiyor”.

Önemli olan bu Ney’i haftada bir de olsa arada bir eline alıp üflemek. Yani önemli olan uzun vadeli bir çalışmadır. Tabiki ilk hafta ses çıkarmakla uğraşıyor olacağınız için en az 4-5 gün yarım saat veya daha fazla çalışın. Sonraki haftalar kademeli olarak haftada bir güne dahi düşürebilirsiniz, size kalmış.

 

5 cevap

 1. GoGo dedi ki:

  ney evet sabır işidir…ama aynı zamanda aşktır…siz ney sazına aşk ile bağlanırsanız oda size aşk ile bağlanacaktır…şöyle örneklemek gerekirse aşık olduğunuz zaman ne yaparsınız? herşeyinizi karşıdaki kişi ile paylaşırsınız değil mi? işte ney sazıda aşk ortaya çıktığı zaman sizinle herşeyini paylaşacaktır…o vakit ne söylemesini isterseniz ney sazı size onu söyleyecektir. yeni başlayan arkadaşlar veya başlamak isteyenler için şunu söyleyebilirim sakın vazgeçmeyin. 1 hafta geçti veya 1 ay, 1 yıl geçti çalamıyorum diye birşey yok ney sazında. üflemeye başlarsınız 1 yıl geçer belki 5 yıl ama 5 yıl 1 gün sonra bakarsınız o özenerek ve hayranlıkla dinlediğiniz dinletileri siz icra etmeye başlamışsınız. aşkınızı bırakmayın ve ona sarılın ve üfleyin… can verin ona.

 2. Ney Sadâsı dedi ki:

  Eyvallah. Aslında başlarda zor olmasıyla adam seçer. Öğrendikçe daha çok sırlarını paylaşır sizinle.

 3. murat dedi ki:

  gerçekten sizlere katılıyorum sabırla olmuyacak hiçbir şey yok

 4. sibel dedi ki:

  *hocam ben sitenize üye olmaya çalışıyorum ama başaramadım kullanıcı adım sibel

 5. Ney Sadâsı dedi ki:

  ilgileniyorum şimdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.