Ney başlangıç itibariyle zor bir sazdır.Fakat sesi elde ettikten sonra kolaydır.Aslında Türk müziğini kavrayabilme çabası bu sazı zorlaştırır.

Amacım kesinlikle bir şeyin ispatı değildir.Kimseye birşeyleri tek doğru olarak sunmuyorum.Bu işte öğrencilik hiç bitmez.Ben her zaman hocamın talebesiyim.Eskiden Ney hocaları talebesini “Sen artık neyzen oldun benim sana vebileceğim bir şey yok” diyerek imtihan ederlermiş. Eğer bir daha gelmezlerse bilinir ki o neyzen olamazmış.

Her zaman yeni şeyler öğrenmek lazım. Ben sadece ilmimin sadakasını verme çabasında olayım yeter. Bu paylaştıklarım sadece edindiğim birkaç tecrübeden ibarettir.

“Ney’e başlarken…” hakkında 4 yorum

  1. *öncelilkle teşekkür ediyorum nasıl güzel bişey yaptıgınızı tahmin bile edemezsiniz inanın …ney alalı 2 hafta oluyor kurs verecek henüz kimseyi bulamama ragmen siz bir umut oldunuz,bazen ne kadar sinirlenip bıraksamda 10 dk sonra tekrar elime alıp sitenize bakarken buluyorum kendimi salatı umumiyeyi üflemeye başladım bu sizin sayenizde oldu tekrar sonsuz teşekkürler…

  2. Hocam bende sizin sayenizde ilk kez bu kadar mutlu oldum az sonra yatsıyı kılıcam allah izin verirse duanızıda yollayacağım allah kabul ederse plastik bir ney aldım 3 gün oldu basit bişi amacım kendimi sınamaktı lakin gayet hoş bir şekilde ses çıkardım ilk gün bu günde sayenizde ilk eserimi icra ettim..sanırım bu ney bende aşka dönüşecek..inşallah yanınıza gelip sağlıklı bir ney almakta nasip olur….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.