TAVSİYELER

Nota Bilgisi Gerekli midir?

neyzenler

En başta lisede öğrendiğiniz nota bilgisi yeterli olacaktır.Fakat sesleri elde etmeye çalışırken bunları hiç düşünmeyin bile.Ses çıkarmak size fazlasıyla yetecektir.Daha sonraları Ney’deki notaların yerlerini bilmeniz size yetebilir.Daha sonra diyez ve bemol (arızalı) notaların ney üzerindeki yerlerini öğrenmek gerekecektir.İnşallah ney dersleri başlığı altında ayrıntıları birlikte öğreneceğiz

Profile photo of Ney Sadâsı

About Ney Sadâsı

No information is provided by the author.

5 Adet Yorum

  1. avni

    dostum nota bilgilerini vermemişsin ney üzerindeki notalarda sıkıntı yok kağız üzerindeki notaları bilmiyorum lisede herkesin müzikdersi olmayabilir :)

    • 1. Ney dersini incelerseniz orada notasının kağıt üzerindeki yeri de mevcut. kolay gelsin….

  2. Allah razı olsun kardeşim. Bende lisede nota almadım. Anlatımlarınız beni çok mutlu etti. Rabbimde sizleri mutlu edecektir. Notoların kağıt üzerine nasıl yazıldığını ve nasıl okunduğunu bilmiyorum. onlar için de bir dersiniz var mı?

  3. Onu da yapacağız inşallah

  4. Hatice

    paylaşımlarınız için teşekkürler.suan hicaz bir parça çalışıyorum,parça içinde sol diyez mevcut ve nasıl yapıldığını bir türlü bulamadım.yardımcı olursanız çok sevinirim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <span style="">