Şimdi size birkaç süsleme ve el alıştırması göstermek istiyorum.Bunları hemen hemen tüm eserlerde kullanabiliriz.

“Ney Dersi 9” hakkında 15 yorum

 1. Ben kendi çapımda az da olsa ney üflüyorum. Üzerinde biraz çalışınca peşrevleri geçebiliyorum ama kendi kendime öğrendiğim için süsleme yapamıyordum ve yapmayı da çok istiyordum. Yukarıda verdiğiniz etüt gerçekten çok işime yaradı ve çok sevindim. İki gündür verdiğiniz etüdü yavaş yavaş yapıyorum ve hızlandırmaya çalışıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.
  İlerleyen günlerde basit bir parça üzerinde bu süslemeleri nasıl uygulayabileceğimizi yine yavaştan hızlıya gösterebilirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

 2. Hocam selamlar, videolarınız harika, inan çok işimizi görüyorlar, bizim gibi hocadan ırak ney’ine eziyet çektiren beyhudeler için büyük bir şans inanın… saygılarımla… murat bayhan

 3. * eyvallah hocam güzel bir çalışma 55 sn den sonra yetişemesemde güzel oldu bu 🙂
  daha fazla gayret gösterirsem yapabilirim sanrıım 🙂

 4. hocam normalde bu bilgileri kimse parasız karşılıksız anlatmıyor, söylemiyor artık bu işi paran varsa kursa gidersin haline getiriyorlar.Payaşımlarınız çoğu kişiye eminim çok yol katettiriyor Allah razı olsun sizden.Karşığını inşallah Rabbim kat kat size verecektir.

 5. Pek çok ney talebesine üstadlık yapıyorsunuz buradan. Ben de buradaki videolarınız sayesinde ney üflemeye başladım. Köyde yaşadığım ve her istediğimde şehre gitme imkânına sahip olmadığım için bir hocadan ders de alamıyorum. Ancak benim bu eksiğimi siz gideriyorsunuz. Size minnettarım. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Size uzun ve mutlu bir ömür versin.

  1. vibrasyon yapmak için dudağınızın bir tarafını hafifçe yana çekerek vibrato yapabilirsiniz. Bunu tiz notalarda daha rahat uygulayabilirsiniz. Ayrıca ney biraz serbest durmalı neyi çok sıkı tutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.