+905050218141
neysadasi@gmail.com

Ney Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ney Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tüm bunları ney’siz yapamazsınız tabi :)

Başlarken neye çok para vermeyin.Vereceğiniz para 100-150 lira arası olsun.Çünkü sesleri çıkarma aşamasında neyin iyi veya kötü olması size Bir şey kazandırıp kaybettirmez.Önemli olan neyin akordunun yerinde olması, ney’in diri gözükmesi, boğumlarının eşit olması, ney’in et kalınlığının normal olması ve Çapının baştan aşağıya eşit çapta olmasıdır.Ses çıkardıktan sonra arka perdeyi açtırmanız da sizin faydanıza olur.

 

6 cevap

 1. burak dedi ki:

  hocam ben başlangıçta pvc yani plastik neyle başladım 1 ay falan pvc neyle çaldım sonra kamışa geçtim  ama pvc neyde sesler çok kolay çıkıyor ve kamış neye geçince sesleri çıkarmak çok ama çok daha kolay oluyor herkese tavsiye ederimm…

 2. muratdeu dedi ki:

  *hocam ben de çok kısa bir süre plastik ney üfledikten sonra bahsettiğiniz şekilde çok pahalı olmayan bir ney edindim…ama sıkıntım hala o büyülü ses çıkmıyor..bunun bolca üfleyerek gelişeceğini biliyorum ama tavsiyelerinizi de bekliyorum.teşekkürler.

 3. Ney Sadâsı dedi ki:

  Bu büyülü ses zaman alır. Dudağınızı kasarak üflerseniz bu sesi elde etme ihtimaliniz var. Fakat seslerin oturmuş olması lazım.

 4. sümeyra dedi ki:

  selam.. ben yeni ney öğrenmek istiyorum sizce nasıl ne tür bie neyle başlarsam daha iyi verim alırım???

 5. Ney Sadâsı dedi ki:

  Orta düzey bir kız ney almanızı öneririm. 150 liralık bir ney yeterli olur bu aşamada

 6. esra zorlu dedi ki:

  merhabalar, ney sesi çok etkiliyor beni fakat yaşım 48 nota bilgim var bir dönem ud çalmayı öğrendim fakat eğitim alıcak yer sıkıntısı yaşayınca kaliteli bir ilerleme olamadı. herşeye rağmen çalıyorum tabii. ney çalmak istiyorum yaşımdan dolayı öğrenebilirmiyim şeklinde tereddütlerim var. fikirlerinizi rica ediyorum. saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.